Isg Uzmanlik Ücretleri

genc_cevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Burdan Antalya bölgesindeki İSG uzman arkadaşlarıma sesleniyorum büyük açgözlülüklerimiz neticesinde İSG uzmanlık bedellerini aylık 500-400 TL ye kadar düşürmüş bulunmaktayız arkadaşlar Antalya bölgesinde geniş bir havuz var nedir Allah aşkına bu fiyatlar 1 yılda bu işin cılkı çıktı lütfen herkez silkinsin İSG Uzmanlığını arık Çevre Danışmanlık bedelleri gibi yerin dibine sokmayalım en aznından bu işin işverence bi saygınlığı olsun.

sameturhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu tarz ücretlere çalışan arkadaşlar sanırım halen nasıl bir yük ve sorumluluk altında çalıştığı bilincine ulaşmamış olan arkadaşlardır. Ki nitekim uzman arkadaşımızı bu ücretlere çalıştıran işverenlerin iş güvenliği ile ilgili alınacak önlemlere ne ölçüde riayet edeceği de ayrı bir konudur.

genc_cevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu tarz ücretlere çalışan arkadaşlar sanırım halen nasıl bir yük ve sorumluluk altında çalıştığı bilincine ulaşmamış olan arkadaşlardır. Ki nitekim uzman arkadaşımızı bu ücretlere çalıştıran işverenlerin iş güvenliği ile ilgili alınacak önlemlere ne ölçüde riayet edeceği de ayrı bir konudur.
bu tutum sürdüğü müddetçe bi çok uzman kendisini hapiste bulucaktır

vgrkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
yaptıları işe 400-500 tl bedel biçiyorlarsa kanundan ve kanunda belirtilen ceza tutarlarından, aldıkları sorumluluklardan haberleri yoktur. tamda işverenlerin istediği gibi, işveren hem İSG uzmanı çalıştırma sorumluluğundan kurtarıyor, hem de olası bir iş kazasında sorumluluğu iteleyeceği bir kurbana sahip oluyor. Herkes daha az sorumlulukla daha çok para kazanmanın yolunu ararken bizler aldığımız sertifika ile daha ciddi sorumluluklar yüklenerek firma başına 400-500 tl çalışılacaksak kendi mesleğimize geri dönelim daha iyi

Derya Öz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
400 - 500 TL ücret alan arkadaşlardan bu siteye üye olan ver mı merak ettim kendisi ile bizzat sohbet etmek isterim.

Derya Öz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İnsanlar yokluk yada çok para kazanma uğruna yaptıkları işi bu kadar mı ciddiyetsizçe yapar, bu kadar mı sorumsuzca yapar arkadaşlar. Biz yaptığımız işi kendimiz yerin dibine batırıyoruz aslında. Böyle bilinçsiz ve sorumsuz insanlar bu sınavı geçip belge almışsa, ben haftaya gireceğim sınavdan korkmuyorum. Ama kendimizi ve insan hayatını bu kadar ucuz paralara ayaklar altına almayalım lütfen...

genc_cevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
400 - 500 TL ücret alan arkadaşlardan bu siteye üye olan ver mı merak ettim kendisi ile bizzat sohbet etmek isterim.
bütün samimiyetimle söylüyorum gittiğim işletmelerde bizim verdiğimiz teklife yıllık mı diye sordular. çünkü bu işletme sahibine aylık 500 tl teklif verilmiş ne kadar acı bir durum mesleğimizi yerin dibine sokuyolar.

genc_cevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İnsanlar yokluk yada çok para kazanma uğruna yaptıkları işi bu kadar mı ciddiyetsizçe yapar, bu kadar mı sorumsuzca yapar arkadaşlar. Biz yaptığımız işi kendimiz yerin dibine batırıyoruz aslında. Böyle bilinçsiz ve sorumsuz insanlar bu sınavı geçip belge almışsa, ben haftaya gireceğim sınavdan korkmuyorum. Ama kendimizi ve insan hayatını bu kadar ucuz paralara ayaklar altına almayalım lütfen...
Antalya piyasası malesef üçü beşi değil hemen hemen hepsi bu şekilde işleyiş içindeler

murat aytekin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar istanbul da da durum farklı değil... osgb kurmuşlar sağlık hizmetlerini aylık 1000 tl karşılığında veriyorlar.. ne olursa olsun para kazanmak uğruna herşeyi yapar hale gelmiş insanlar.... garip...

adanascuba

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu fiyatlar işe gitmeyip belgeisni kiralayan arkadasalrmı acaba ? Eğer oyleyse sizi hapishanede ziaret etmek gercekten seref olackatır . bu nedir arkadas 400-500 tl evetemiğzlikci bayan geliyor ayda 380 tl oduyorum kadın ilk okul mezun eve temizlige alım hic olmazsa muhendis casıır evde o fiyatlara. ayıp yaptıgfınız bukadarda olmaz ki

isg0017

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aytekin bey osg ler tüm hizmetler dahil (yani isg uzman + işyeri hekim+sağlık personeli ücreti : 1000 tl mi ?? öyleyse çok kötü

ozangüneri

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

BU MESAJI YAZAN ARKADAŞA KESİNLİKLE KATILIYORUM
ASLINDA KİŞİLERİN SORUNUDUR ÜCRETLERİ BU KADAR DÜŞÜK OLMASI

mikrop

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence derhal da kurulmalı ve standsaard bir fiyat belirlenmelidir..Üç kuruşa çalışanlar tespit edilerek kurallara uymadığı gerekçesiyle odadan kaydı silinmelidir ve iş yapamaz hale gelmelidir :))

tanora

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bu fiyatları belirlemede tam zamanlı ve part için ayrı değerlendirmeler yapılmalı c sınıfı tam zamanlı bir uzman minimum 2500 tl ile çalışmalı. part çalışmalarda saat üzerinden değerlendirme yapılmalı ve belli bir limit olmalı . çünkü bu işi yaparken vergi (mükelleflikten doğan) serbest meslek makbuzu muhasebe işleri mesleki sigorta vs eklendiğinde c sınıfı bir uzmanın minimum saati 27,50 tl den çalışmalı rakamlar hoşunuza gitmesede(bedavaya çalışanlar için:)) bu işin kurtarırı bu;)

tanora

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
şunuda bilin bir osgb işini iyi yapan bir osgb.. isg uzmanından saatlik minimum 45 tl kazanıyor tam veya yarı zmanlı farketmiyor;)

Ufuk SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
en güzeli bu işi şahsi ve parttime yapmak ama iş verenlerde buna yanaşmıyo osgb den yararlanılacak yada tam zamanlı çalışacak diye bi madde varmıydı ?

cananalptekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bu fiyatları belirlemede tam zamanlı ve part için ayrı değerlendirmeler yapılmalı c sınıfı tam zamanlı bir uzman minimum 2500 tl ile çalışmalı. part çalışmalarda saat üzerinden değerlendirme yapılmalı ve belli bir limit olmalı . çünkü bu işi yaparken vergi (mükelleflikten doğan) serbest meslek makbuzu muhasebe işleri mesleki sigorta vs eklendiğinde c sınıfı bir uzmanın minimum saati 27,50 tl den çalışmalı rakamlar hoşunuza gitmesede(bedavaya çalışanlar için:)) bu işin kurtarırı bu;)

Ücretler gerçekten çok düşük. Ancak ben saat başı 27,50 tl minimum çalışma ücretini neye göre belirlediğinizi anlayamadım. Buna göre yapılan hesaplamalarda üretler gene ayaklar altında. Örnek vererek yaparsanız hesap ortada zaten. Full time çalışmalarda ücret okey. Ama part tıme çalışmalarda bir yanlışlık var bence.​

salih erdoğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Burası neresi arkadaşlar evet Türkiye der gibi duyuyorum.evet arkadaslar burası türkiye ve burada hersey mümkündür.bu meslek türkiyede henüz evresini tamamlamadan daha şimdiden ayaklar altına alındı danışmanlık şirketleri bu işi rezil eden en önemli faktörlerin basında geliyor adamlar haftada bir geliyor bir imza atıyor yalandan iki evrak yapıp gidiyor öbür yandan orda adamın kolu kopuyor sözüm ona bu firma bir iş güvenliği danısmanlık şirketine bağlı çok yazık.öbür yandan diğer mühendislik okumuş arkadaşlara c sınıfı belge vererek iş güvenlikçi yapıyorlar peki bu adamlar neden ozaman 2 sene bu işin bölümünü okuyor ozaman bu işin bölümünü okuyana c sınıfı belgeyi almak zorunda olmasın direk c sınıfı olarak baslasın buda yapılmıyor ben bu bölümden mezun olalı 2 sene oldu ama bu meslek türkiyede bence bir varlık gösteremiyecek sadece var mı var olarak adlandırılacak çok erken suyunu cıkardılar bu işin benim düşüncelerim böyle farklı düşünen varsa yorumlarınızı dikkate alırım.tesekkürler

isg0017

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yeni yönetmelik taslağını görmediniz herhalde rkadaslar, orda isg uzm. çalışma süreleri var değiniz gibi 27,50 ler bence bizi pek kurtarmaz gibi (adamlar dakikalardan bahsetmiş çünkü :)
(1)

İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için

a
şağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

a) 1 ilâ 10 çal
ışanı olan işyerlerinden,

1) Az tehlikeli s
ınıfta yer alanlarda, ayda en az 30 dakika,

2) Tehlikeli s
ınıfta yer alanlarda, ayda en az 60 dakika,

3) Çok tehlikeli s
ınıfta yer alanlarda, ayda en az 120 dakika,

olmak üzere her çal
ışan başına ilave 15 dakika.

b) 10’dan fazla çal
ışanı olan işyerlerinden,

1) Az tehlikeli s
ınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika,

2) Tehlikeli s
ınıfta yer alanlarda çalışan başına ayda en az 15 dakika,

3) Çok tehlikeli s
ınıfta yer alanlarda çalışan başına ayda en az 20 dakika, BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ ??

Ekli dosyalar

• isg uz. YÖNETMELİK TASLAĞI.pdf
    220.4 KB · Görüntüleme: 67
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.