Isg Uzmanlarının Sertifika Verme Yetkileri

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar ben suanda çalıştığım iş yerınde belgem geldıkten sonra uzmanlık yapacam,pekı bı sorum olacak,ben ıscılere eğıtım verdıkten sonra onlara sertıfıka verme yetkım var mı

GökayAydogan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım Belgesi verebilirsin... Bir de personele eğitime katıldığına dair ıslak imzalı form imzalat..

Önder İYİCE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sertifika vermelisin, internette birçok sertifika örneği var. Çünkü eğitimin sonunda sınav yapılacak, bunun sonucunda sertifika verilmeli, imzalı eğitim katılım formu da düzenlemelisin.

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
elınızde var mı boyle bır ornek,yanı soyle kı benım sertıfıka verme yetkım oluo dımı?

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
eğitim öncesinde ve sonrasında sınav yapmanı ve eğitim esnasında fotoğraf çekip fotoğrafları eğitim dosyasına koymanı öneririm. Sınav soruları ön ve son test olarak aynı sorulardan oluşabilir.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
sertifika veremezsiniz siz eğitim vermeye yetkili bir kurum veya kişi değilsiniz bu yetkinliğiniz olmadığından dolayı sadece katılım belgesi verebilirsiniz.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
uzmanlar kendi işyeri içerisinde eğitim verebilir bunun sonucunda katılım belgesi verebilirler. ayrıca çalışanların imzalarını almayı bir eğitim katılım formuna almayı unutmayınız.

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sertifika veremezsiniz siz eğitim vermeye yetkili bir kurum veya kişi değilsiniz bu yetkinliğiniz olmadığından dolayı sadece katılım belgesi verebilirsiniz.
eğitim vermeye yetkili kurum veya kişi değildiniz demişsiniz kurum olmadığına katılabilirim ama kişi olmadığının dayanağı nedir acaba? Bu kişi uzman ve tekki, görev, sorumluluklarıyla ilgili yönetmelikte bir uzmanın eğitim verebileceği açıkca belirtilmiştir. Eğer dediğiniz gibi ise bir dayanakla yanlışımı düzeltmenizi rica ediyorum.

Önder İYİCE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ekte benim kullandığım, arkadaşlarımdan birinin kullandığı örnek var. eğitim sonunda sınav yapmak zorunda olduğunuz için sertifikalandırmanız gerekir. siz sertifikanızı almışsınız Aslı Hanım, artık yetkiniz var, eğitim yönetmeliğinde adımız geçiyor

Ekli dosyalar

• isgegtsertifika.ppt
    476 KB · Görüntüleme: 588
  • İŞ GÜVENLİĞİ SERTİFİKASI.xlsx
    24.6 KB · Görüntüleme: 516

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
KATILIM BELGESİNİN içeriği bu olmalıdır ve ıslak imzanız bulunmalı.
iyi eğitimler :)

Ekli dosyalar

• ~620.ppt
    160 KB · Görüntüleme: 544

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
sayın mustafa ben eğitim veremez demedim sadece sertifikalı eğitim veremez katılım belgesi düzenleyebilir açıkcası dediğinize karşılık herhangi bir yerde sertifika da düzenleyebilir demiyor ki konu ile ilgili olarak bölge müfettişi görüşü sadece katılım belgesi verebilir şeklindedir.

Önder İYİCE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar katılım formu düzenlenir diyorlar, katılım formu sınav yapmadan eğitim yaparsanız düzenlenir, ancak kişinin iş güvenliği konularını anladıktan sonra işe başlaması gerektiği için, anladığını ancak sınav yaparak ölçebilirsiniz ki yönetmelikte öyle diyor

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
üstüne basa basa söylüyorum bölge iş müfettişinin bildirimi katılım sertifikası şeklindedir arkadaşlar.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar katılım formu düzenlenir diyorlar, katılım formu sınav yapmadan eğitim yaparsanız düzenlenir, ancak kişinin iş güvenliği konularını anladıktan sonra işe başlaması gerektiği için, anladığını ancak sınav yaparak ölçebilirsiniz ki yönetmelikte öyle diyor
sayın önder yanlış bildiğiniz şey her tip eğitim sertifika veya katılım belgesi verilecek eğitimlerde her zaman eğitim katılım formu düzenlenir bunun amacı toplu halde yapılan eğitime tüm katılanların ıslak imzalı onayının alınmasıdır.

Önder İYİCE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
pardon kelime hatası yapmışım, katılım formu düzenlenmeli, ıslak imza için, evet doğru. önceki mesajda eğitim katılım belgesi demem gerekirdi, katılım belgesi sınav yapılmayan eğitimlerde kullanılır.
Ancak adına isterseniz eğitim katılım belgesi deyin, isterseniz sertifika deyin, imzalı katılım formu alın, eğitim sonunda mutlaka sınav yapın, sınav kağıtlarını, formu, düzenlediğiniz katılım belgesi veya sertifika artık siz hangisini seçerseniz özlük dosyalarına yerleştirin.
sanırım anlaşmışızdır :)

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sayın mustafa ben eğitim veremez demedim sadece sertifikalı eğitim veremez katılım belgesi düzenleyebilir açıkcası dediğinize karşılık herhangi bir yerde sertifika da düzenleyebilir demiyor ki konu ile ilgili olarak bölge müfettişi görüşü sadece katılım belgesi verebilir şeklindedir.
Sertifika verip vermemesi kısmına bişey diyemem çünkü ona hakim değilim ancak oradaki cümlede benim yanlış anladığım veya senin yanlış anlattığın ikinci bir kısım var eğitim vermeye yetkili bir kurum veya kişi değilsin diye söylemiş olduğun yerde eğer serttifikalı eğitim vermeye yetkili kurum veya kişi değilsin dersen daha oturaklı olacağı inancındayım. Eğer ben yanlış anladıysam kusura bakma.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Sertifika verip vermemesi kısmına bişey diyemem çünkü ona hakim değilim ancak oradaki cümlede benim yanlış anladığım veya senin yanlış anlattığın ikinci bir kısım var eğitim vermeye yetkili bir kurum veya kişi değilsin diye söylemiş olduğun yerde eğer serttifikalı eğitim vermeye yetkili kurum veya kişi değilsin dersen daha oturaklı olacağı inancındayım. Eğer ben yanlış anladıysam kusura bakma.
aynen dediğiniz gibi sertifikalı eğitim vermeye yetkili kurum veya kişi olarak düzeltiyorum.

MuratA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Konuyu hortlatmak istiyorum.
Şimdi biz İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi katılım belgesi veya sertifikası verebiliyor muyuz?

ensarr

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bu sertifikaları çalıştığımız firmada A4 kağıdına basabilirmiyiz bunu yoksa kartondan mı olması gerekiyor???

MuratA

Üye
TÜİSAG Üyesi
ensar kardeşim A4 veya karton oluşu işin görsel boyutu gerçi yönetmeliği de vardır bunun şimdi :)
peki sertifika verme konusunda bilgin nedir?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.