Soru : İsg Uzmanı Atama

volkan aydemir

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ISG uzmanı olarak görev yaptığım firmada 145 saat olarak isg katip sisteminde atamam mevcut ve sigortam tam olarak yapiliyor.Temizlik (az tehlikeli) ve guvenlik (çok tehlikeli) hizmetlerini yüklenici firma yapıyor. Isg hizmetini osgb den alıyorlar. Temizlik ve Güvenlik firmalarına da isg uzmanı olarak isg katipten benim atamam yapılacak. Yüklenici firmada benim sigortami yapmak zorundami. Fazla süreli sigortalı olmak sorun yaratır mı veya farklı bir sorun olur mu.

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ISG uzmanı olarak görev yaptığım firmada 145 saat olarak isg katip sisteminde atamam mevcut ve sigortam tam olarak yapiliyor.Temizlik (az tehlikeli) ve guvenlik (çok tehlikeli) hizmetlerini yüklenici firma yapıyor. Isg hizmetini osgb den alıyorlar. Temizlik ve Güvenlik firmalarına da isg uzmanı olarak isg katipten benim atamam yapılacak. Yüklenici firmada benim sigortami yapmak zorundami. Fazla süreli sigortalı olmak sorun yaratır mı veya farklı bir sorun olur mu.

İSG Katipten atamanız yapıldığında yüklenici firma da sizin sigortanızı yatırmak zorunda. Çünkü sizinle bir iş sözleşmesi yapmış bulunuyor. SGK'ya da sigorta priminizi yatıracak. Sigorta priminizin fazla yatması bir sıkıntı oluşturmaz. Dikkat etmeniz gereken temizlik ve güvenlik firması için hizmet verirken yeterli süre için boş sürenizin bulunması ve hem kendi firmanızda hem de diğer firmalarda Kısmi zamanlı Belirsiz süreli iş sözleşmenizin olmasıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.