Isg Uzman Sözleşme Ve Çalışma Süresi | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isg Uzman Sözleşme Ve Çalışma Süresi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında omertasdemir89 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ilknur_gucluturk

  ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi  Bakanlığın sitesinde ki sözleşmeyi doldurup imzalıyorsunuz. 3 nüsha halinde; biri sizde biri işveren de kalıyor 3. yü bakanlığa yolluyorsunuz sertifika fotokopiniz ile. Bakanlıktan kabul veya red yazısı geliyor. Kabul edildiyse uygun bulunmuştur şeklinde yazıyordu galiba, red ise neden red olduğu yazıyor. Ör/ Sertifika o iş yeri için uygun olmayabilir vs.
  Sonrası için bir şey yapmıyorsunuz, artık onaylı deftere denetim sonucu karar defterine kurul kararlarını yazarak göreve başlıyorsunuz. Benim böyle oldu en azından :)


   
 2. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  İlknur Hanım, Onaylı defter sadece denetimlerde değil, her zaman, her an ve her konuyu yazacak işvereni bilgilendirecek uyaracak önerilerde bulunacak şekilde kullanılmalıdır. Tıpkı Dr arkadasların hastaları kayıt yaparken tuttutğu hasta ziyaretçi defteri gibi.

   
  ilknur_gucluturk bu yazıya teşekkür etti.
 3. ilknur_gucluturk

  ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

  Dediğiniz gibi oluyor zaten..Onaylı defter her zaman benim elimin altında bulunduğundan ve sürekli denetim halinde olduğumdan aslında aynı şeyden bahsetmiş oluyoruz.. Ayda bir defa defteri açma şeklinde değil yani :) Çok teşekkürler.

     

   
 4. erhann

  erhann TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim ilknur hanım

   
 5. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık, yetkilileri part time çalışmalarda da uzman ve hekimin sigortalı olmasını istiyor. Aslında serbest meslek makbuzu veya fatura da yeterli olmalı. Sonuçta sözleşme varsa ve bildirim yapıldıysa sorun yok demektir. Neden sigortalı olmalıyız anlam verebilmiş değilim.

     

   
 6. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Benim durumum biraz farklıydı, başka bir konu altında da bununla ilgili tartışmalarımız fikir alışverişlerimiz oldu. Ben iş veren konumunda olduğumdan dolayı sigortam bağkur üzerinden yatırılıyor. Bu sebepten dolayı da iş güvenliği uzmanı olarak ssk yatırma şansım yok. Kastettiğim buydu. Bakanlık elbetteki kişinin sigortalı olup olmadığı ile ilgileniyor, zaten işlerinden en önemli olanı bu. Ama sigortası nasıl yatmış, ne üzerinden nasıl yatmış, bununla ilgilenmiyor şeklinde vermek istedim cevabı. Çünkü bu konuyla ilgili çok sordum ve aldığım cevap bizzat bakanlıktan "Sigortanızın nasıl yatırıldığı (yani ssk mı bağkur mu ?) bizimle alakalı değil, biz sözleşmeye bakıyoruz" şeklindeydi.

   
 7. ASİL

  ASİL TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar. ... B sınıfı iş güv. uzmanı olmaya hak kazanmak için 3 yıllık sözleşme kesintisizmi olmalı.... yaniii bir firmada 1 yıl çalışıp işten ayrıldığımızda 3 yılın 1 yılı çalışmıiş sayılmıyormuyuzz.....
   
 8. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Sorunuzun cevabı: Hayır. 1 yıl çalıştıysanız, 1 yıl çalışmış sayılırsınız. Kesintisiz olacak diye bir kaide yok. Kesintili de olabilir.   
  ASİL bu yazıya teşekkür etti.
 9. coskun888

  coskun888 TÜİSAG Üyesi

  Merhaba şuan çalıştığım yerin bir çok şubesi var tam zamanlı çalışıyorum. biryerde 600 diğer yerde 150 kişi için mi sözleşme yapacağım nasıl olucak?

     

   
 10. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

  Sözleşmeyi 3 nüsha hazırlayıp birini bakanlığa göndermek yeterli değil mi? sertifika fotokopisini neden gönderiyoruz? sertifika fotokopisinin gönderileceği nerede yazıyor ilknur hanım   
 11. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Ben, aynı şirkete ait farklı 2 şube için başvururken, toplam işçi sayısını ve şirket merkezinin adresini yazdım. Bildiğim kadarı ile bu şekilde yapılacak. Çünkü yasada, işçi sayısı hesaplanırken, her zaman ssklı toplam işçi sayısına bakılıyor. Bunların nerede çalıştığına bakacaklarını sanmıyorum.   
 12. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Sertifika fotokopisine umarım ihtiyaç yoktur. Çünkü ben fotokopi eklemeden yolladım. Zaten sözleşmeye belge numarasını yazıyoruz, ayrıca fotokopi göndermeye neden gerek olsun ki? Bakanlıktan yetkili ile görüşürken, israrla başka herhangi bir belge göndermeme gerek var mı diye sorduğumda, sözleşmenin yeterli olduğu defalarca söylendi. Başka herhangi bir belgeye gerek yok denildi.

   
 13. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi

  sertifika göndermeniz gerekmiyor.
   
 14. ilknur_gucluturk

  ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

  Kurs yetkilim söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.. Her şeyi garantiye alma odaklı çalışıyorlar :)

   
  selimmuratilgaz bu yazıya teşekkür etti.
 15. Ufuk SAĞLAM

  Ufuk SAĞLAM TÜİSAG Üyesi

  şimdi B ye geçmek için 3 yıl çalışmak gerekiyor ya..diyelimki 2012 Ekim ayında bi firmayla tama zamanlı yada kısmi süreli anlaşma yaptık 6 ay sonra o iş yerinde ayrıldık diyelim kalan 2.5 yıl da isg alanında çalışmadık yada hiç çalışmadık ..2015 Ekim ayında dolan 3 yıllık süre yine bizim için geçerli oluyomu yani 2015 Ekimde B sınıfı sınavı varsa girebiliyoz mu ? ... yoksa 2.5 yıl daha belgelendirerek çalışmamız mı gerek   
 16. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  İş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğünün üzerinde çalıştığı aşağıda yazılı taslağa göre 3 yılın fiilen çalışılmış olması gerekiyor...


  İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı

  İş güvenliği uzmanlığı belgesi

  MADDE 7 – (1) İş güvenliği uzmanlığı belgesinin sınıfları aşağıda belirtilmiştir:

  b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

  1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı
  sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği
  uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

  2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği ana bilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olan mühendis,
  mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,
  EK-1’deki örneğine uygun olarak Bakanlıkça verilir.

   
 17. Emrahanaliz

  Emrahanaliz TÜİSAG Üyesi

  sözleşme örnekleri varmı elinizde paylaşırsanız sevinirim ii çalışmalar.

   
 18. H.Ece SÜRMEN

  H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

  Standart bir sözleşme var emrah bey...
  Aşağıda ekledim. 3 nüsha halinde hazırlayacaksınız; biri sizde biri işveren de kalıcak 3. yü de bakanlığa yolluyorsunuz...

  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

   

  Ekli Dosyalar:

 19. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

 20. deryayran

  deryayran TÜİSAG Üyesi

  Bakanlığın, ayrıldığınızı bilmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Firmadan, ayrıldığınız zaman. Hemen bakanlıkla, iletişime geçip. Sözleşmeyi fes edin!. Büyük bir risk alırsınız. Sözleşme illa bir yıl olucak die bi kaide yok. Bizim başımıza geldi. Firma ile çalışmaya başladıktan 1 ay sonra, hizmetten vazgeçtiklerini söylediler. Bakanlığa haberle firma, Çalışma Bakanlığımdaki listemden çıkarıldı.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica