İsg Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Olan Üniversiteler 2017

erkan bey

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merak ediyorum İSG tezsiz yüksek lisans için kirmizibilimler 6 ayda 6.500 TL ye eğitimi vermekteler geçerliliği konusunda tereddüt yaşıyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Burada yapmak ne kadar doğru olur?

Ben Kırmızı Akademiye başvurdum. Ocak da Yüksek lisansın biteceğini söylediler. Nisan sınavına yetişmek için kabul ettim. Her üniversite yaz dönemi eğitimi vermiyor. Ayrıca geçen dönem Erzurumda başvurdum diploma notu nedeniyle kontenjanda yer bulamadım. Biraz pahalı oldu bu şekilde ama yapacak bir şey yok. İyi mi ettim kötü mü zaman gösterecek. Ama Kırmızı bilimler bir üniversiteyle anlaşıp oraya yönlendiriyor kursiyerleri kendileri de komisyon alıyor. Yani belgenin geçersiz olması söz konusu değil.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
pelin hanım tezli yok mu bilginiz var mı acaba
Gümüşhane üniversitesi tezli açıyormuş bu dönem. Karadeniz Teknik Üniversitesi de tezli için çalışmalara başlamış. Ben tezsizi Ktü'de bitirdim bu dönem. Tezli yaparlarsa eğer tezsiz yapanların bazı derslerden muaf tutulacağını söylediler. O yüzden tezsize henüz başlamamış olanlar Ktü'yü düşünebilirler tezsiz için de..

Pelin Kısa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Gümüşhane üniversitesi tezli açıyormuş bu dönem. Karadeniz Teknik Üniversitesi de tezli için çalışmalara başlamış. Ben tezsizi Ktü'de bitirdim bu dönem. Tezli yaparlarsa eğer tezsiz yapanların bazı derslerden muaf tutulacağını söylediler. O yüzden tezsize henüz başlamamış olanlar Ktü'yü düşünebilirler tezsiz için de..
dönem uzuyor mu acaba yani sınavlar zor mu? dönem projesi var mı?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
dönem uzuyor mu acaba yani sınavlar zor mu? dönem projesi var mı?
Büt'e kalanlar oldu, dönem uzatırlar mı bilmiyorum. Ben rahat bir şekilde bitirdim. Seçmeli dersleri seçerken önceki dönemlere sorarak seçmek gerekiyor sadece. Dönem projesi var, o da hocaya bağlı birazcık. Ben 2 günde 30 sayfalık ödev hazırladım, finallere gittiğimde hocanın odasında 10dk sunum yaptım, o da sohbet şeklinde geçti zaten..

Pelin Kısa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Büt'e kalanlar oldu, dönem uzatırlar mı bilmiyorum. Ben rahat bir şekilde bitirdim. Seçmeli dersleri seçerken önceki dönemlere sorarak seçmek gerekiyor sadece. Dönem projesi var, o da hocaya bağlı birazcık. Ben 2 günde 30 sayfalık ödev hazırladım, finallere gittiğimde hocanın odasında 10dk sunum yaptım, o da sohbet şeklinde geçti zaten..
Teşekkür ederim Erkan Bey.

Melih Çanakçı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar.Konuya şöyle bir başlangıç yapıyım.Bu yüksek lisans ile İSG belgesi alabilme fikri tam 1 saat önce kafama dank etti ve soluksuz ordan burdan birşeyler araştırmaya başladım.Kafam biraz allak bullak oldu lakin son durak burası oldu ve konunun güncel olması babında iyi de oldu.
•Şimdik ben Tezsiz düşünüyorum.Bu tezsiz isg yüksek lisansı kaç dönemden oluşuyor, üniversiteden üniversiteye değişiyor mu, tek dönemden oluşuyor ise 1 sene de 2 defa mı başvurular açılıyor?
•İkinci olarak bu sene inşaat mühendisliğini bitirdim.B sınıf İSG belgemin olması ilerde iş hayatımda inşaat mühendisliği vasfımın yanında bana parasal olarak bi katkı sağlar mı? (örneğin bi firma da hem isg uzmanı hem de inşaat mühendisi olarak çalışabilir miyiz? )
•üçüncü ve son olarak ise mesela yüksek lisans eğitimi aldık ve B sınıf İSG belgesini alabilmek için gereken sınava girmeye hak kazandık.Olaki sınavı geçemezsek sınava tekrar girme hakkımız var mıdır? Hakkımız var ise kaç defa girebiliyoruz? Hakkımız bitti diyelim tekrardan yüksek lisans eğitimi mi görmek gerekiyor?

Biliyorsunuz vakit nakittir ve şu süre zarfında biraz hızlı olmak gerekiyor.Bu sorduklarıma en kısa sürede cevap verip yardımınız dokunursa çok mutlu edersiniz.Herkese çalışma hayatında başarılar, esen kalın..

meltemd

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba melih bey. 1. maddenizden başlayayım. tabiki yapacağınız yüksek lisans süresi üniden üniye göre değişiyor. ben 1 sene tezsiz yaptım. ikinci madde ise bende çalıştığım firmada hem isg uzmanı hem lab. departmanındayım. parasal anlamda nasıl bir katkı sağlar derseniz o patronunuzla sizin aranızda olan birşeydir ki bence muhakkak fark olacaktır belgeniz olduğu için. üçüncü maddenizin cevabı ise sınav hakkı sınırsızdır. istediğiniz kadar girebilirsiniz.

iyi çalışmalar

Pelin Kısa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar.Konuya şöyle bir başlangıç yapıyım.Bu yüksek lisans ile İSG belgesi alabilme fikri tam 1 saat önce kafama dank etti ve soluksuz ordan burdan birşeyler araştırmaya başladım.Kafam biraz allak bullak oldu lakin son durak burası oldu ve konunun güncel olması babında iyi de oldu.
•Şimdik ben Tezsiz düşünüyorum.Bu tezsiz isg yüksek lisansı kaç dönemden oluşuyor, üniversiteden üniversiteye değişiyor mu, tek dönemden oluşuyor ise 1 sene de 2 defa mı başvurular açılıyor?
•İkinci olarak bu sene inşaat mühendisliğini bitirdim.B sınıf İSG belgemin olması ilerde iş hayatımda inşaat mühendisliği vasfımın yanında bana parasal olarak bi katkı sağlar mı? (örneğin bi firma da hem isg uzmanı hem de inşaat mühendisi olarak çalışabilir miyiz? )
•üçüncü ve son olarak ise mesela yüksek lisans eğitimi aldık ve B sınıf İSG belgesini alabilmek için gereken sınava girmeye hak kazandık.Olaki sınavı geçemezsek sınava tekrar girme hakkımız var mıdır? Hakkımız var ise kaç defa girebiliyoruz? Hakkımız bitti diyelim tekrardan yüksek lisans eğitimi mi görmek gerekiyor?

Biliyorsunuz vakit nakittir ve şu süre zarfında biraz hızlı olmak gerekiyor.Bu sorduklarıma en kısa sürede cevap verip yardımınız dokunursa çok mutlu edersiniz.Herkese çalışma hayatında başarılar, esen kalın..
iyi günler.LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ'ne göre madde 12'de 'Tezsiz yüksek lisans programını tamamlama süresi, bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın en az iki yarıyıl, en çok üç yarıyıldır. Bu sürenin sonunda başarısız olan veya programı tamamlayamayan öğrencinin yükseköğretim kurumu ile ilişiği kesilir' ifadesi vardır.İkinci sorunuzun cevabını bilmiyorum maalesef. Diğer sorunuza gelince İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK madde 28'de
'Adaylardan 8 inci madde gereğince eğitim ve sınav şartı arananlar ancak eğitim programını tamamladıktan sonra düzenlenecek sınavlara katılabilirler.' ifadesine göre sınırsız sınav hakkı oluyor.

Melih Çanakçı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum Meltem ve Pelin hanım.
Sakarya üniversitesinin bugün son günüydü ona ön kayıt oldum.Yalnız şöyle havada kalan aklımı kurcalayan noktalar var
•İlk olarak uzaktan eğitim olup olmadığını anlayamadım.
•Ön kayıt parası olarak 25 lira verdim ama kesin kayıt için ne kadar para verileceği yani programın kaç tl olduğunu araştırmalarım dahilinde bulamadım.
•Kaç dönem olacağını da bilmiyorum.
Bunların hepsini zamanı gelince açıklıcaklar mı yoksa ben mi detaylı araştıramadım :düşünceli: :düşünceli:
Son olarak da Sakarya Üniversitesi çok kasıyor mu acaba dersleri verme konusunda.
Tekrardan teşekkürler, iyi çalışmalar..

Pelin Kısa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
melih bey isg yüksek lisans eğitimi genelde fen bilimleri ensitüsünde olur ben baktım fakat sakarya üniversitesinde isg yüksek lisans eğitimi göremedim. bence arayıp sormalısınız fen bilimleri ensitüsü öğrenci işlerine.

Merve Alkan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba,

Marmara Üniversitesi İSG Tezsiz Yüksek Lisans II. Öğretim ve İSG Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans başvuruda bulundum. Her ikisinde de B sınıfı belge alabilme hakkı mevcut mu acaba?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İSG Yüksek Lisansı tamamlamanız, B sınıfı sınavına girme hakkı verir. Hangi üniversite olduğu önemli değil.

Merve Alkan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Uzaktan yada ikinci öğretim olması fark ediyor mu?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Uzaktan yada ikinci öğretim olması fark ediyor mu?
Hayır farketmiyor. Ben de uzaktan eğitim ile tamamladım. Sadece bundan sonra uzaktan eğitim olanların diplomalarında "uzaktan eğitim" ibaresi yazılması kararı aldı YÖK. Ama herhangi birşeyi etkilemiyor sadece diplomada yazacak.

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben tezli y.l. yapmak istiyorum hangi üniversitelerde var şartları neler bilen yok mu?

gezer ramazan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merak ediyorum İSG tezsiz yüksek lisans için kirmizibilimler 6 ayda 6.500 TL ye eğitimi vermekteler geçerliliği konusunda tereddüt yaşıyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Burada yapmak ne kadar doğru olur?
2015 yılında Gelişim Üniversitesi sorumluluğunda Damar Akademide yüksek lisans yaptım. Akabinde Aralık sınavına girerek B sınıfı belgeyi aldım. Yapabilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.