Isg Tavsiye Defterindeki Tavsiyeleri Tebellüğ Eden Kişiyi Uygulamada Nasıl Belirliyeceğiz?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında onurozturk2635 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. onurozturk2635

  onurozturk2635 TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar defterlere yazıyoruz çiziyoruz ve bu tavsiyeler firmada yetkili gördüğümüz bir idareci tarafından imza ediliyor,ancak bu imzayı atan kişi çoğu firmada imza yetkisine sahip biri değil bu handikap ile ilgili fikri olan varmıdır?


   
 2. kmlbyrktr

  kmlbyrktr TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, İşyerinde İşveren vekili olan/olması gereken kişinin; Yönetim kurulu kararı ve noterden tasdikli vekaletname sahibi olması gerekmektedir..Noter onaylı tavsiye/öneri defterini ise sınıfına uygun bakanlıkça sözleşmesi onaylanmış olan İşgüvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi birlikte yazarlar ve kendi imzalarını attıktan sonra İşveren vekilinin imzasını da alarak birer suretini(3 surettir) defterden kopararak kendileri muhafaza ederler.Defterdeki asıl sayfa ise defterde bırakılarak İşyerinde bırakılır işveren tarafından muhafaza edilir..
  Kazasız günler...
  Kemal BAYRAKTAR
  A-Sınıfı İşgüvenliği uzmanı

   
 3. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

  işverenin şu kişi işveren vekilidir diye yazıp kaşeleyip imzaladığı atama yazısı yeterli değilmi ? illa noterden vekalet vermesi şart mı ?

     

   
 4. kmlbyrktr

  kmlbyrktr TÜİSAG Üyesi

  Şöyle açıklayayım, İşveren vekaleti tanım olarak ta (Vekalet kelimesi) noterden tasdikli olması halinde geçerli olur.Üstelik para harcama yetkiside bulunmalıdır..Örneğin bir Şantiye şefi ataması yapmanız halinde (Özellikle Devlet ihalelerinde) Noter tastikli bir vekalet istenir..Hukuk ta karşılığı da budur..Bir inşaat işyerinde Proje Müdürü İşveren vekilidir,Herhangi bir İş Kazasında Yargı İle muhatap olacak ilk kişidir...İşveren vekili sayısı arttırılabilir..Firma isterse birden fazla işveren vekili atayabilir...
  Kazasız günler dilerim..
  Kemal BAYRAKTAR

   
 5. ilknur_gucluturk

  ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

  Bir danışmanlık firmasından tedarik ettiğim denetim defterinde İş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve insan kaynakları diye imza bölümleri açılmıştı ve biz hep insan kaynakları şefine imzalattık.. O zaman hata yapmışız :s

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica