Soru : İsg Sınavına Sadece Kanun-yönetmelik Bakarak Çalışmak Yeterli Mi ?

Cemile Aksoy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar, İSG Aralık sınavına girmeye karar verdim ancak çalışmaya başlamak için çok geç kaldım, bendeki ders notları da artık eskidi, gündüzleri çalıştığım için çok da fazla vaktim olmayacak, 6331 sayılı Kanuna ve Yönetmeliklere baksam sadece yeterli olur mu acaba ? Bunların dışında okumam gereken bilgileri nereden bulabilirim, tşk ederim.

Davut Alıcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
iş kanununu da eklersen yeter bence, çünkü hazırlanan notlar ve kitaplar kanun,yönetmelik ve eklerinden alınma

Cemile Aksoy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Yönetmelikler
Kursun notlaroyla kazanamadım bakalm bu şekilde kazanabilecek miyim, tabii yetişirse :/

Davut Alıcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
hukuki mevzuat ve her alandan hazırlanmış yönetmenlikler ve eklerindeki teknik detaylar akılda kalması zor inşallah olur

mehmet42

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
başlamadan kurs notlarını at gitsin
öncelikle 6331 ve 4857 oku ardından 5510 un önemli kısımlarını oku (kanunu tam okumaya kalma kafan çok karışır bişey anlayamazsın)
ardından yönetmelikleri yapabildiğin kadar tekrar yap
son 3 sınavın sorularına bak soru dağılımını ve şeklini tahmin edebilirsin
daha eski sınav sorularını hiç dikkate alma ve bakma (hepsinde eski tüzük soruları var kafa karıştırmaktan başka bişeye yaramazlar)

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
En tehlikelisi hap bilgiler. Sakın ciddiye almayın. Yönetmeliklerin ilgili kısımlarının özetini çıkartın. Ana kanunlara sıkı bakın, bu yeterli olacaktır.

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sadece yönetmelik çalışmıştım Geçemedim lakin dikkatli olmadığım için yapamadıklarım vardı ... dikkatli olun iyi okuyun tongaya düşmeyin

Zeynep EFE70

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
PEKİ DSP SINAVINA GİRECEKLER NASIL ÇALIŞMALI

ümit kırdağ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar. bn şu an ikinci yani son sınıf ön lisans isg öğrencisiyim. aynı zamanda işletme örgün son sınıf öğrencisiyim. 2016 aralık ayında sınava gireceğim nasip olursa. şimdiden çalışmayı düşünüyorum. yargının konu anlatım ve soru bankası setini almayı düşünüyorum ve örnek verecek olursak sadece bu yeterli mi yani başka çalışılması gereken bi döküman yada konu grubu varmı. yani 4857 ve 6331 e bakmam yeterli mi. bide mevzuat yönetmelik değişir şimdiden çalışma vs. felan diyenler var acaba şimdiden çalışmama gerek var mı. çalışmam gerekiyorsa hangi kaynakları yada ne çalışmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim... teşekkürler

Cemile Aksoy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
merhabalar. bn şu an ikinci yani son sınıf ön lisans isg öğrencisiyim. aynı zamanda işletme örgün son sınıf öğrencisiyim. 2016 aralık ayında sınava gireceğim nasip olursa. şimdiden çalışmayı düşünüyorum. yargının konu anlatım ve soru bankası setini almayı düşünüyorum ve örnek verecek olursak sadece bu yeterli mi yani başka çalışılması gereken bi döküman yada konu grubu varmı. yani 4857 ve 6331 e bakmam yeterli mi. bide mevzuat yönetmelik değişir şimdiden çalışma vs. felan diyenler var acaba şimdiden çalışmama gerek var mı. çalışmam gerekiyorsa hangi kaynakları yada ne çalışmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim... teşekkürler

Ben kitaptan değil 4857 ve 6331'e baktım ve yönetmeliklere, ama yetmedi sanki bilemiyorum, güncellenen yönetmeliklere ve yürürlüğe girme tarihlerine dikkat et.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.