Isg, Osgb Ve Nace Kodları Hakkında

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında özgürsarı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. özgürsarı

  özgürsarı TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar,

  Farz edelim ki bir iş güvenliği uzmanı (derecesi fark etmez) iş sağlığı ve güvenliği konularında işletmelere rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermek için bir şirket kurdu. Bu kurulum aşamasında şirketin unvanı ve nace kodu ne olacaktır. aynı durum OSGB içinde geçerlidir. yenilenen 2013 nace kodları arasında böyle bir iş kolu bulunmamaktadır. Hatta yapı denetim firmaları için a, b, c derecesine göre ayrı nace kodları verilirken, isg hakkında en ufak bir mevzuat yoktur. Bu durumda devletin birimleri arasında bir koordinasyon eksikliğimi vardır. bilgisi veya düşüncesi olan arkadaşlardan yorumları bekliyorum.


   
 2. Deniz Mert İçöz

  Deniz Mert İçöz TÜİSAG Üyesi

 3. BaranS

  BaranS TÜİSAG Üyesi

  NACE "Nomenclature statistique des activités économiques dans la Communauté européenne" in kısaltması; yani Avrupa Birliğini ekonomik aktivitelerinin istatistiki bir klasifikasyonudur.
  NACE "Nomenclature statistique des activités économiques dans la Communauté européenne" in kısaltması; yani Avrupa Birliğini ekonomik aktivitelerinin istatistiki bir klasifikasyonudur. Ülkemizdeki sistemi anlayıp OSGB'leri sınıflamaya sokmaları epey zaman alacaktır. Şimdilik böyle idare edin.
  Sağlık Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı kendi aralarında bile bir fikir birliğine varamadılar daha. Düşünüp duruyorlar. ...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica