Soru : İsg Katip Uzman Çalışma Süresi Yeterliliği

inangokhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar;

552 çalışanı olan ve çok tehlikeli sınıfta yer alan bir kurumda görev yapmaktayım. Normal koşullarda 2 tam zamanlı, 1 yarı zamanlı uzman görevlendirilmesi yeterli olduğu halde biri A sınıfı, ikisi C sınıfı olmak üzere 3 tam zamanlı uzman görevlendirilmesine rağmen İSG Katip yeterli uzman görevlendirilmediği uyarısı veriyor.

Benzer durumla karşılaşan ya da konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

inangokhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çalışma süresi.JPG Çalışma süresi.JPG Sözleşme.JPG

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Gökhan Bey merhaba;

Böyle bir durumla karşılaşmadım. Normal şartlarda bahsettiğiniz şekilde uzman görevlendirmeleri yeterli.Şu an tamamen mantık yürütüyorum. Sözleşme tarihlerine baktığımda ilk tam süreli sözleşme 18.01.2016 tarihinde "C Sınıfı" bir uzmana ait, "A sınıfı" uzman ise 2 ay sonra görevlendirilmiş, diğer uzman ise 21 ay sonra görevlendirilmiş.
Tahminim şu ki sistem ilk olarak "A sınıfı" uzman sözleşmesini tanımlamak istiyor olabilir. Daha sonra "C sınıfı" uzmanları görmek isteyebilir.
Bütün sözleşmeleri iptal edip, önce "A sınıfı" uzmanı tam zamanlı tanımlayıp arkadasından diğer uzmanları tanımlarsanız tahminim sorun çözülebilir.

crn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)

inangokhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gökhan Bey merhaba;

Böyle bir durumla karşılaşmadım. Normal şartlarda bahsettiğiniz şekilde uzman görevlendirmeleri yeterli.Şu an tamamen mantık yürütüyorum. Sözleşme tarihlerine baktığımda ilk tam süreli sözleşme 18.01.2016 tarihinde "C Sınıfı" bir uzmana ait, "A sınıfı" uzman ise 2 ay sonra görevlendirilmiş, diğer uzman ise 21 ay sonra görevlendirilmiş.
Tahminim şu ki sistem ilk olarak "A sınıfı" uzman sözleşmesini tanımlamak istiyor olabilir. Daha sonra "C sınıfı" uzmanları görmek isteyebilir.
Bütün sözleşmeleri iptal edip, önce "A sınıfı" uzmanı tam zamanlı tanımlayıp arkadasından diğer uzmanları tanımlarsanız tahminim sorun çözülebilir.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. C ler atandığında tam zamanlı A görevlendirilmişi durumdaydı. O zaman da aynı hata mevcuttu, sonradan A sınıfı uzman sözleşmesinde değişiklik yapıldığından tarih değişti.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.