Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Esin Kaban

  Esin Kaban TÜİSAG Üyesi  SGK dökümünü ve ilgili işte çalıştığınızla ilgili dilekçe yolluyorsunuz bakanlığa kabul görmesi gerekiyor.Çünkü isg-katip te zaten yetki vermeyecektir size.dilekçeyle başvurun.


   
 2. ma_den_ci

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

  1.SGK dökümü dediniz. (internetten aldığımız hizmet dökümü yeterli mi yoksa SGK il müdürlüğünden farklı belge mi alınacak)
  2. Dilekçe
  Bunların haricinde bakanlığa göndermek için sözleşme yapacak mıyız çok tehlikeli sınıf işyeri ile

   
 3. Esin Kaban

  Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

  sözleşmeyi de göndermeniz gerekecek. SGK dökümünüzü e-devletten çıkarın ama alo 170 arayıp teyit edin.

     

   
 4. tivibu06

  tivibu06 TÜİSAG Üyesi

  ALO 170 ile görüştüm SGK dan onaylı prim dökümü istiyorlar..

   
 5. inceduygu

  inceduygu TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar

  yeni başlayacak olan için benim gibi sözleşmede nasıl yol izlweyecek ? ben firmamda aynı zamanda mühendisim . bugün posta ile evrakları yolladık şimdi ne yapmamaız lazım ?

     

   
 6. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar;İsg Katip sayfasında , diğer bölümler tıklansa da açılmıyor.Fakat ,kişisel bilgiler bölümünde, sayfada sertifika başlığı altında'' ONAYLANDI'' yazısı ne anlama geliyor.Sertifika onayı mı?Yoksa sözleşme onayı mı?Sertifika onayı ise ,sertifika onayı ne demek?

   
 7. Aslı Can

  Aslı Can TÜİSAG Üyesi

  merhabalr arkdaslar,yukardakı yazılarınızı okudum ancak ıyılık sever bır arkadasımızı bana anlatabılır mı,sımdı elektronik ortamda ısg uzmanı bıldırımını nasıl yapıyoruz?sıfreyı gırıp kurum secme bolumune gelıyoruz,ordan sonra nasıl devam edıyoruz
   
 8. 25 Mart 2013 itibariyle, İS-Katip'ten tüm girişleri yapma zorunluluğu e-bildirgeci'ye verildi arkadaşlar. Dolayısıyla yaptığınız sözleşmeyi ve bundan sonra yapacağınız tüm çalışmaların girişini e-bildirgeci bizzat yapmak zorunda. Lütfen çalıştığınız firmanın e-bildirgecisini yani muhasebecisini uyarın. Mali müşavirler odasına gerekli bilgi gönderildi. Konuyu öğrensinler çünkü bu durum artık onlar için bir ZORUNLULUK.   
 9. Aslı Can

  Aslı Can TÜİSAG Üyesi

  nasıl yapılldıgı hangı asamaların oldgu hakkında bı bılgınz var mı,hangı adımları ızlıcez ınternet ortamında

     

   
  Mustafa Ulusoy bu yazıya teşekkür etti.
 10. Aslı Hanım,
  Bildirimi siz yapmıyorsunuz. Sözleşmeyi yapan firmanın e-bildirgeci si yani muhasebecisi yapacak. Firma yetkilisi sözleşmeyi veya fotokopisini muhasebecisine gönderir. Muhasebecide o firmanın e-bildirge şifresi vardır. Zaten her gün kullanıyorlar. Ancak bu konuya yabancı olduklarından veya bilgilendirilmediklerinden dolayı ya da bu yüke tepkili olabileceklerinden dolayı "bilmiyoruz-olmuyor-bu nereden çıktı" şeklinde tepki verebilirler. Ama 25 mart 2013 itibariyle bilmek ve de yapmak zorundalar. e-bildirge sayfasında İS-KATİP PROGRAMINA GİRİP İŞLEMLERİ ORADAN YAPACAKLAR.
  Gelelim size; siz de var ise e-devlet şifrenizle https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden girdiğinizde karşınıza yapabileceğiniz online hizmetler bölümünde veya kurumlar bölümünde ÇSGB alt başlığında İS-KATİP linkini göreceksiniz. Tıkladığınızda sizinle ilgili birşey varsa o sayfada görebilirsiniz. Sertifikanız, sözleşmeleriniz v.s.
  saygı ve sevgilerimle   
  bernat bu yazıya teşekkür etti.
 11. tivibu06

  tivibu06 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu konuyla alakalı tebliğ yayınlanmadığından dolayı isg müdürlüğü yine kabul etmiyor sözleşmeyi bizzat gidip görüştüm 2 haftaya kadar çıkar diyolar...   
 12. p.öztürk

  p.öztürk TÜİSAG Üyesi

  c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak bi firmayla isg katip üzerinden sözleşme yaptım. bu sözleşmeninde bir suretini dilkçe ile birlikte firma bakanlığa gönderdi. şimdi alo170 ile görüştüm. sözleşmeyi elektronik ortamda yapmanın yeterli olduğunu ayrıca bakanlığa bildirim yapmak gerekmediğini söylediler. ancak bir şeyi merak ediyorum. isg katip üzerinden firma atama yaptı bende kendi tc numaram ile giriş yapıp firmanın atamasını onay verdim. buraya kadar herşey tamam. ama bunu bakanlığın onaylayıp onaylamadığını nasıl anlıcaz. bu konuda emin olamadığım için firmanın iş güvenliği hizmetini yerine getirirken bi sıkıntı çıkarmı diye ister istemez huzursuz oluyorum. bu konuda bilgisi olan varsa aktarabilirse menum olurum.

   
 13. İki yolu var
  1- e-devlet şifrenizle girip takip edebilirsiniz
  2- eğer sistem açıldıysa e-bildirgeci (firmanın muhasebecisi) e-bildirge ekranından takip eder
   
 14. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  sisteme nereden giriş yapacaklar, bizim muhasebeci bilmiyor, ben de baktım ama anlayamadım. Ben firmada tam zamanlı mühendis olarak çalışıyorum ayrıca igu olarak sözleşmem var, benim bildirgemde mi değişiklik yapmaları gerekiyor. nasıl olacak bilgilendirirseniz sevinirim.

   
 15. Öğrenecekler elbet hiç merak etmeyin.
  Arkadaşlar öncelikle panik yapmamanızı öneririm. Haklısınız, ancak panik yapmamanız için çok sebepleriniz de var.
  Şöyleki; dada önceki mevzuata göre IS-KATIP üzerinden sözleşme yükleme ve akabinde veri girme işi İSG Uzmanı ve Hekimdeydi.
  Ancak 25 Mart 2013 tarihinde yayınlanan tebliğ gereği bundan böyle sözleşme yükleme ve akabinde veri girme işleri e-bildirgecilere yani muhasebecilere verildi. Ancak haberi olan e-bildirgeci oranı sanırım %1 i bile bulmaz.
  Şimdi, yakın zamandan beri, işletmelerin bazı işlemlerini online olarak ve internet üzerinden yapabilecekleri "e-bildirge" diye bir sistem oluşturulmuş idi. Gerek SGK işlemlerini gerekse de Maliye işlemlerini muhasebeciler e-bildirge sistemine şifre ile girerek işlemlerini yapabiliorlardı ve hala da devam ediyorlar. Bu şifre; her işletme için ayrı olarak oluşturulduğundan, hangi şifreyi girer iseniz o işletmenin ekranına ulaşmış oluyorsunuz. Yani şifre 1 tane değil, her firma için ayrı bir şifre.
  25 Mart itibariyle yukarıda bahsettiğim görev de e-bildirgecilere verildiği için, o firmanın e-bildirge sayfasına girdikten sonra oradaki listeden IS-KATIP'i seçip tüm işlemleri yapabilmesi gerekir. Ancak yaklaşık 10 gün önce baktığımda henüz o bölüm açılmamıştı. Şu an durum nedir bilmiyorum.
  Eğer açıldıysa veya açıldığı zaman işlem yapmanın şekli yukarıda anlattığım gibi. e-bildirge sayfasında IS-KATIP'i görebilmesi lazım. Sizin bildirge sayfanız olmaz, çünkü vergi mükellefi değilsiniz. Bakılacak yer görev aldığınız firmanın e-bildirge ekranıdır. Göremiyorsa henüz, bekleyin ve panik yapmayın :)
  Saygı ve sevgilerimle   
  simyacı, hüseyinboz, volkankim ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 16. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Bekleyelim biraz o zaman. Teşekkürler Mustafa Bey.

   
 17. teşekkür butonuna basarak mesajıma teşekkür ettiğiniz için, son yazdığınız mesajdaki teşekkürler kısmını görmüyorum :)

   
 18. gokbulut34

  gokbulut34 TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar c sınıfı iş güvenliği belgemi aldım fakat bu belgeyi nasıl işletmem gerekiyor. isg uzmanlığımı resmi olarak başlatmam için hangi kuruma hangi belgeleri teslim etmem gerekiyor. birde geriye dönük bir tarihle bu işlemi yapmam mümkün mü..?

   
 19. Esin Kaban

  Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

  e-bildirge sayfasında İSG KATİP yok .e-devlet üzerinden İSG-KATİP e giriyor bildirge yöneticisi.Ama 3 ay oldu başladık bu işlemleri daha henüz bir şey yok bekliyoruz olacak diye.

   
 20. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar uzman atamak için sisteme girdiğimizde tüm sayfalar açılıyor sorun yok fakat yeni kayıt kısmına geldiğimizde şirketin nace kodu ve tehlike sınıfı yazmadığı için SGK ya başvurun hata yazısı çıkıyor karşımıza. SGK yı aradık nace kodu ve tehlike sınıfımızın sistemde göründüğünü ve yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. ÇSGB ye yönlendirdiler. ÇSGB yi aradık SGK ya yönlendirdiler :) Aynı sorunu yaşamış ve çözüm bulmuş arkadaşlar varsa yardım rica ediyorum, nasıl bir yol izlediniz. İyi çalışmalar...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica