Soru : Isg Katip Ataması

devran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar ,

Çok tehlikeli sınıfta yer alan firmamızda OSGB' den hizmet almaktayız(B sınıfı uzman gelmektedir.).Ayrıca ben tesis çalışanı olarak C sınıfı uzmanlık belgem bulunmaktadır. İSG-Katiplik üzerinden kendimi atamam durumunda nasıl bir sorunla karşılaşabilirim? Çünkü 1500 prim gününü tamamlamak istiyorum.

adnan taşkın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar;

C sınıfı uzmanın çok tehlikeli bir sınıftaki işyerine ataması yapılamaz. Sistem buna müsaade etmez. Atama yapılacağı zaman işyeriniz çok tehlikeli sınıfta olduğu için sadece B ve A sınıfı uzman ataması gerçekleşir. Prim gününüzü 1500 e tamamlamanızda bir yardımı olmayacaktır.

Esat ÜN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bir sorunla karşılaşmazsınız. prim gün sayınız işlemeye başlar. İş kazası durmununda ise hukuki olarak sorumluluğunuz bulunabilir.

Cihan BAYCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar;

C sınıfı uzmanın çok tehlikeli bir sınıftaki işyerine ataması yapılamaz. Sistem buna müsaade etmez. Atama yapılacağı zaman işyeriniz çok tehlikeli sınıfta olduğu için sadece B ve A sınıfı uzman ataması gerçekleşir. Prim gününüzü 1500 e tamamlamanızda bir yardımı olmayacaktır.
Çok tehlikeli bir işletmede eğer ki A yada B sınıfı bir uzman ataması yapılmışsa C sınıfı uzmanda ataması yapılabilir. KATİP den bir sorun çıkmaz ancak Esat beyinde dediği gibi olası bir iş kazasında hukuki sorumluluğunuz olacaktır.

Tolga TERCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
isg katip uygulamasına giremedim haliyle bilgilerimi güncelleyemedim ne yapmam gerekiyor :??

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.