Soru : Isg Ekipmanları

brktbk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaslar iyi çalısmalar. Yeni çıkacak kanunda İSG Ekipmanlarının ticaretini veya üretimini yapan şirketlere bir yaptırım getiriliyor mu? Çünkü suanda piyasada bulunan İSG ekipmanlarının birçoğu sahte, Çin malı yada üzerinde CE işaretinden eser yok!! Bence bu ekipmanlarının tedarik edilmesi uzmanlara birakilarak hem İs Güvenliği Uzmanları için yeni bir is kolu oluşacak hem de sektördeki KKD kalitesi artacaktır. Mesela piyasadaki İSG ekipmanlarının satışını yapan şirketlerin icinde en az yüzde 51 oranında hissesi bulunan bir uzman olma zorunluluğu da getirilebilir. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim. Saygılar

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar iyi çalısmalar. Yeni çıkacak kanunda İSG Ekipmanlarının ticaretini veya üretimini yapan şirketlere bir yaptırım getiriliyor mu? Çünkü suanda piyasada bulunan İSG ekipmanlarının birçoğu sahte, Çin malı yada üzerinde CE işaretinden eser yok!! Bence bu ekipmanlarının tedarik edilmesi uzmanlara birakilarak hem İs Güvenliği Uzmanları için yeni bir is kolu oluşacak hem de sektördeki KKD kalitesi artacaktır. Mesela piyasadaki İSG ekipmanlarının satışını yapan şirketlerin icinde en az yüzde 51 oranında hissesi bulunan bir uzman olma zorunluluğu da getirilebilir. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim. Saygılar
Yazınız için teşekkür eder kendi yorumumu katmak istiyorum;
% lik dilimin uzmanlardan olması konusu hakkında kararsızım ama Bu konu dediğiniz gibi kalitesi düşük ekipman kullanıldığı belirgin halde gözükmektedir. Bu gözle bakarsak uzmanın olması mantıklı.
ikinci sorunuz için ise kanunda sanırım yok ama yeni çıkacak türk ticaret kanununda 1 temmuz itibariyle çıkacak olan yasayla birlikte özel yetkinlik istenilecek diye biliyorum. O mevzuatı okumanızı tavsiye edebilirim. İyi Çalışmalar

brktbk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Musa Bey bahsettiginiz yetkinlik yeni Türk Ticaret Kanunda mı geçiyor? İSG ekipmanlarının satışını düzenleyen bir yönetmelik var mı?

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yönetmelik var mı bilmiyorum ama 1 temmuzda yürürlüğe girecek ticaret kanununa bakınız . yanlış yönlendirmek istemiyorum

brktbk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Teşekkürler...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.