İsg Eğitmeni

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında salimov tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. salimov

salimov TÜİSAG Üyesi

kurumlarda isg eğitmeni olmak için ne gibi belgeler gerekli.bilgisi olan var mı

2. Aliozer

Aliozer TÜİSAG Üyesi

İşi iyi bir şekilde bilmen en önemlisi , Eğer öğretmenlik mezunu isen başka bir şeye gerek yok sanırım , ama farklı bir alandan mezun isen Eğitimcilerin eğitimi diye bir eğitim alman gerekli sanırım. çasgem veriyor bildiğim kadarıyla.
    saygılarımla
    İşi iyi bir şekilde bilmen en önemlisi , Eğer öğretmenlik mezunu isen başka bir şeye gerek yok sanırım , ama farklı bir alandan mezun isen Eğitimcilerin eğitimi diye bir eğitim alman gerekli sanırım. çasgem veriyor bildiğim kadarıyla.
    saygılarımla

3. serafettin57

serafettin57 TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki belgeler gerekiyor;
    1-A Sınıfı İş Güvenliği Belges,
    2-Pedagojik Formasyon veya ÇASGEM tarafından 45 saatlik eğitim sonunda verilen Eğiticilerin Eğitimi belgesi,
    3-En az 5 yıl İş güvenliği Uzmanı olarak çalıştığınıza dair sözleşme/sözleşmeler, olması gerekiyor.

MUSTAFA TAHA bu yazıya teşekkür etti.
  4. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Bunlar hangi yönetmelik,hangi tebliğ,hangi yasada yazıyor acaba ?..Biryerlerde yazıyorda ben mi bilmiyorum.
    İş güvenliği eğitimi vermek için herhangi birşeye sahip olmana gerek yok diye biliyorum ben.Eğer iş Güvenliğinden sorumlu isen eğitim verebilirsin çalışanlara..OSGB'lerin hepsinde C sınıfı uzmanlar eğitim veriyor hemde yukarda dediklerinin hiçbirine sahip olmadan.

Eğer bu yazdığın maddeler biryerde yazıyorsa lütfen bilgi ver lütfen.Bende yanlışımı düzeliyim.

5. msezgin

msezgin TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK İşyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğiticileri
    MADDE 17

6. kazım akkaya

kazım akkaya TÜİSAG Üyesi

Belli şartlar var ama sizin belirttiğiniz şekilde değil sanırım. Bir çok derse üniversite hocları giriyor zaten. Bunlar tek tek şart olabilir. Mesela sadece A sınfı olan birisi eğitmen olabilir.

7. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Bahsettiğiniz madde, eğitim kurumlarında çalışmak için gerekli olan nitelikleri yazmış.Yani örnek veriyorum ÇASGEM sizi cağrıyor ve iş güvenliği uzmanı olmak isteyen adaylara bu konuda eğitim vermenizi istiyor.Bu durumda o maddede yazılan nitelikler gerekiyor sanırım.

Ama siz firmada yada fabrikada iş güvenliğinden sorumlusunuz,uzmansınız yada OSGB de calışıyorsunuz..Personele,işcilere iş güvenliği ile ilgili eğitim verebilirsiniz ve katılanlara katılım sertifikası verebilirsiniz.

8. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

şu eğiticilerin eğitimini almak lazım

9. msezgin

msezgin TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'te eğitmenden bahseder, işyerindeki eğitimi ise konuyu bilen herkes verebilir ve sonunda katılım belgesi düzenleyebilir. Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik
    Eğitimi Verebilecek Kişi ve Kuruluşlar
    Madde 15

HELİNMİRZA bu yazıya teşekkür etti.
  10. Arif Alataş

Arif Alataş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, iş güvenliği uzmanı belgesi almak için eğitime tabi olan insanlara verilen eğitimlerde görev alan eğitmen için Madde 17 geçerlidir. Fabrika veya iş güvenliğinden sorumlu olduğunuz yerlerde eğitimi vermek için zaten sertifika sahibi olmanız yeterli. Artık bu iki kavramı birbirinden lütfen ayırın. insanlarında kafasını karıştırıyorsunuz.

6666 ve H.Ece SÜRMEN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica