Isg Eğitim Sertifikaları - Katılım Belgesi ( Halk Eğitim Merkezleri )

Şahin IRMAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkese Merhabalar ...

Bugün Halk Eğitim Merkezlerinde İSG kurslarının 07.03.2013 tarihinde başlamış olduğunu duydum . Çeşitli forumlarda ve İSGfrm bünyesinde bu konu hakkındaki yazıları okudum. Okuduğum yazılardan anladığım kadarıyla sertifikadan ziyade katılım belgesi olarak geçtiğinin farkına vardım benim öğrenmek istediğim asıl nokta şu bu belgeler alındıktan sonra ne işe yarayacak ? yoksa sadece cv kalabalığı olarak mı kalıcak bu sertifakaların veya katılım belgelerin verilmesi ne kadar sağlıklı biz OHSAS - ISO gibi sertifikaların yanında bunuda mı almak zorunda mı oluyoruz aklım çok karıştı yorumlarınızı bekliyorum asıl cevabını almak istediğim soru şu sertifikaları geliştirebilecekler mi? eğer geliştirmeleri durumunda İSG uzmanı mı olacaklar yani İç denetçilik sertifikasını alan bir kişi eğitimlerine katılarak İç denetçi olabiliyor diye biliyorum bu belgeleri alanlarda İSG uzmanı mı olacak eğitimini almaları taktirde eğer alabiliyorlarsa bizim bi dünya emek verip okuyup yada sitemizin değerli mühendisleri isg uzmanları boşunamı yıllarımızı harcamış olacağız ?

Teşekkürler şimdiden herkeze ...
Saygılarımla

Onur Gül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Net bir yanıt vereyim.Hayır.

Gizem Ş.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba,
Bu konuyla ilgili benim başka bir sorum olacak aslında, yeni başlık açmamak için buraya yazıyorum. Ben halk eğitim merkezinde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı kursu vermeye başladım. Bu kurs 24 saatlik bir kurs ve bizim C sınıfı sertifikalarımızla ya da OHSAS eğitimleriyle alakası yok. Örneğin ben Orman Envanteri kursuna gelen köylerdeki ormancılara ek olarak talep ettikleri için bu kursu veriyorum. Sanırım ileride bu işçilere lazım olabilecek bir şey.
Benim sormak istediğim ise benim burada yani Halk Eğitim Merkezinde çalışmam isg katip sisteminde görünecek mi? ya da görünmeli mi? Ben kurumla herhangi bir sözleşme yapmadım, yani usta öğretici olarak geçiyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa izah ederse çok memnun olurum.

Teşekkürler..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.