Isg Eğitim Sertifikaları - Katılım Belgesi ( Halk Eğitim Merkezleri )

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Şahin IRMAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Şahin IRMAK

  Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi  Herkese Merhabalar ...

  Bugün Halk Eğitim Merkezlerinde İSG kurslarının 07.03.2013 tarihinde başlamış olduğunu duydum . Çeşitli forumlarda ve İSGfrm bünyesinde bu konu hakkındaki yazıları okudum. Okuduğum yazılardan anladığım kadarıyla sertifikadan ziyade katılım belgesi olarak geçtiğinin farkına vardım benim öğrenmek istediğim asıl nokta şu bu belgeler alındıktan sonra ne işe yarayacak ? yoksa sadece cv kalabalığı olarak mı kalıcak bu sertifakaların veya katılım belgelerin verilmesi ne kadar sağlıklı biz OHSAS - ISO gibi sertifikaların yanında bunuda mı almak zorunda mı oluyoruz aklım çok karıştı yorumlarınızı bekliyorum asıl cevabını almak istediğim soru şu sertifikaları geliştirebilecekler mi? eğer geliştirmeleri durumunda İSG uzmanı mı olacaklar yani İç denetçilik sertifikasını alan bir kişi eğitimlerine katılarak İç denetçi olabiliyor diye biliyorum bu belgeleri alanlarda İSG uzmanı mı olacak eğitimini almaları taktirde eğer alabiliyorlarsa bizim bi dünya emek verip okuyup yada sitemizin değerli mühendisleri isg uzmanları boşunamı yıllarımızı harcamış olacağız ?

  Teşekkürler şimdiden herkeze ...
  Saygılarımla


   
  yasin canverdi bu yazıya teşekkür etti.
 2. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Net bir yanıt vereyim.Hayır.

   
 3. Gizem Ş.

  Gizem Ş. TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  Bu konuyla ilgili benim başka bir sorum olacak aslında, yeni başlık açmamak için buraya yazıyorum. Ben halk eğitim merkezinde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı kursu vermeye başladım. Bu kurs 24 saatlik bir kurs ve bizim C sınıfı sertifikalarımızla ya da OHSAS eğitimleriyle alakası yok. Örneğin ben Orman Envanteri kursuna gelen köylerdeki ormancılara ek olarak talep ettikleri için bu kursu veriyorum. Sanırım ileride bu işçilere lazım olabilecek bir şey.
  Benim sormak istediğim ise benim burada yani Halk Eğitim Merkezinde çalışmam isg katip sisteminde görünecek mi? ya da görünmeli mi? Ben kurumla herhangi bir sözleşme yapmadım, yani usta öğretici olarak geçiyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa izah ederse çok memnun olurum.

  Teşekkürler..

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. halk egitim isg kursu

Yandex.Metrica