Isg Bölümünü Okumak Istiyorum

ibrahim karakurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öncelikle merhabalar bir sorum olacaktı ben bu sene isg bölümünü okumak istiyorum. Nasil bir meslek geleceği var mi issiz kalirmiyim? Bilgi sahibi olanlar varsa bilgi verirlerse çok memnun olurum.

Erhan Temizsoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar mesleğin içinde bulunan kişiler elbet benden daha iyi bilirler fakat ben isg son sınıf öğrencisi olarak izlenimlerimi söyliyeyim. İlk sene aman aman paraya para demiyeceksiniz işsiz kalmayacaksınız gibisinden sözler söylerlerken bu sene iş bulamayabilirsiniz asgari ücrete iş bulursanız iyi gibisinden konuşuyorlar. İşin açıkcası 2 ay sonra mezun olucam ama hala senin sorduğun soruya yanıt bulamadım. Ama sürekli kendini geliştirirsen işini ciddi manada disiplinli gerçekleştirirsen işsiz kalmayacağını farkettim. Belki yardımım dokunmamıştır ama bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım. Ben işi şantiye hayatını vs. sevebilirim diyorsan bu bölümü okuman taraftarıyım. Başarılar.

ibrahim karakurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Zaten inşaat bolumu cikisli olduğumdan şantiye deneyimim inşaat firmalarında calismisligim var o konuda Sikinti cekicegimi düşünmüyorum ama o kadar riske asgari ücretlede calismak olmaz gibi düşünüyorum daha doğrusu isin içinde olmadigim içinde pek bilgi sahibi degilim o yüzden arastiriyorum
Bilgilerin içinde ayrıca tesekkur ederim

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba;
Sanırım ikinizde bu bölümleri okuyup, bu meslek ile ilgili hiç tecrübesi olmayan kişilersiniz. Ben 3 yıldır aktif olarak İş Güvenliği Uzmanlığı yapıyorum ve sene sonunda B sınıfı olmaya hak olacağım. Bu kadar zaman bu işin içerisinde olmuş biri olarak şunu belirtmeliyim ki, işe her ne kadar severek başlasanız da zaman sizi o kadar çabuk tüketiyor ki bir bakmışsınız işe gitmek bile istemiyorsunuz. Ben bu durumdayım çünkü. Türkiye de bu işi hakkıyla yapan 3- 5 kurumsal yer vardır, onların dışındakiler için sadece suçu üstüne alacak insanlarız. Ben şevkinizi çok kırmak istemiyorum ama kendimden örneklendirmek istiyorum, ben şahsen bu işi yapmayı planlamıyorum. Bazen dayan ne olursa olsun bunca zaman direndin hak kazandın B ol, öyle bırak diyorum, bazen de kendime maksimum 3-4 ay zaman dilimi veriyorum. Sabrımı tüketti bu iş iyice çünkü, insanlardan soğudum. İnsanların sorunlarıyla uğraşmaktan kendi sorunlarımı göz ardı eder oldum çünkü. Şuna da değinmek isterim ki hiç iyi paralar kazanmıyorsunuz ve yükselme imkanınız da yok. Başka bir iş yapsanız şef, müdür olursunuz bunda sadece sınıf atlıyorsunuz. İllaki müdür falan olanlar vardır ama çok nadir. Ben tehlikeli kategorisinde 4 fabrikaya bakıyorum, 1400 - 1500 kişiyle tek başıma ilgileniyorum. Daha da sürem yetse baktıracaklar, neyseki yetmiyor. Bölüm şefleri 100 - 200 kişilerden sorumlu benim 2- 3 katım paraları alıyorlar. Özetle; bence imkanınız varsa bulaşmayın, ama şartlar sizi bunu yapmaya zorluyordur, çıkış yolunuz budur, diyebileceğim bir şey kalmıyor o zaman.
Kolay gelsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.