Haber Işçiler, Ekmek Teknelerini Kurtarabilmek Için Seferber Oldu - Konya

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İşçiler, Ekmek Teknelerini Kurtarabilmek İçin Seferber Oldu

  1.jpg


  KONYA'da Meram Sanayi Sitesi'ndeki bir hurda alım- satımı yapan depoda çıkan yangın paniğe neden oldu. Alevler tüm depoyu sararken, işçiler ise ekmek teknelerini kurtarmak için seferber oldu. İtfaiye ekipleri, alevlerin yüksek gerilim hattı tellerine ulaşmaması için mücadele ederken, MEDAŞ yetkilileri de olası bir tehlike için elektrik akımını kesti.

  2.jpg

  Meram Sanayi Sitesi'ndeki Ahmet Teker'e ait, çoğunluğu yıkılmış binalardan elde edilen ahşap kapı, pencere ve odunların bulunduğu depoda bugün saat 09.15 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Durumu fark eden işçiler, alevlere müdahale etmek istedi. Alevlerin depoyu sarması üzerine itfaiyeye haber verildi. Bunun üzerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevlerin yüksek gerilim hattı tellerine ulaşmaması için mücadele ederken, MEDAŞ yetkilileri de olası bir tehlike için elektrik akımını kesti.

  3.jpg

  Aralarında Suriyeli uyrukluların da bulunduğu işçiler ise ekmek teknelerini kurtarmak için adete seferber oldu. İtfaiye ekiplerine yardımcı olan işçiler, deponun bahçesindeki demir kapıyı önce balyozla kırmaya çalıştı. Başarılı olamayınca işçiler birlikte tekmelerle kapıyı açıp, itfaiye ekiplerinin müdahale etmesini sağladı. Depo içinde büyük bir kısmı yanmış olan kamyonet de, arka bölümüne bağlanan iple işçiler tarafından çekilerek, içeriden çıkartıldı.

  4.jpg

  Yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu alevler kontrol altına alındı. Çevredekilerin ise cep telefonlarının kamerasıyla olay anını görüntülemeye çalışması dikkat çekti.

  5.jpg

  Kaynak: DHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica