Işçi Sağlığı Ve Iş Güvenliği ( Iş Sağlığı Ve Güvenliği ) Bölümü Mezunları

Konu, 'Diğer Konular' kısmında Burak Durgun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Bir çok dala uzmanlık hakkı verilmesinden sonra İSG bölümü mezunlarına haksızlık yapılmış olundu mu?

Anketin kapanma tarihi 17 Nisan 2015.
 1. Evet

  28,0%
 2. Hayır

  56,0%
 3. Değişen Bir Şey Olduğunu Düşünmüyorum

  12,0%
 4. Kararsızım

  4,0%
 1. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi  Forumda yazan ve bu bölümde okuyan ya da mezun olan arkadaşlar burada her konu hakkındaki fikirlerini paylaşabilirler.


   
 2. AdemKöse

  AdemKöse TÜİSAG Üyesi

  2 Sene boyunca İş Güvenliği bölümünü okuyoruz örnek veriyorum kimya bölümü mezunu veya fizik mezununun gittiği eğitim kursuna bende gidiyorum böyle bir saçmalık olmamalı en azından kendi bölümümden mezun olduğum için bir farkım olmalı ki herkes mesleğini yapabilsin ..

   
  sevimugurr ve Burak Durgun bu yazıya teşekkür etti.
 3. Erkan Bursalı

  Erkan Bursalı TÜİSAG Üyesi

  Bir adet bile iş kazasını engelleyecek her türlü
  uygulama doğrudur.
  Kaza ve ölüm nedir bilmeyenler boşa atmasın.
  Yeni mezunlarda her şeyi bildiklerini düşünmesin.
  20 yaşında okul bitince biz her konuda yetkiniz
  diye düşünen arkadaşlara hayat daha çok şey öğretir.

     

   
 4. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Haklısınız hayat her zaman tecrübe kazandırır fakat bu sadece İSG bölümü mezunları için değil, her bölüm mezunları içindir. Okuldan her çıkan öğrenci %100 her şeyi zaten bilemez ama çalışarak öğrenir. Bu işi, bu bölümden mezun olanların öncelikli olarak yapması gereklidir. Benim fikrim budur.

   
  AdemKöse bu yazıya teşekkür etti.
 5. AdemKöse

  AdemKöse TÜİSAG Üyesi

  Erkan bey çok güzel diyorsunuz da.Tamam kabul ediyorum yeni mezun olabilir fakat bir kimya bir fizik ve ya bir makina mühendisliğinden mezun olana bölümü ile ilgili bir soru sorulduğunda bir fikri vardır ve bunun arkasında olur İş güvenliği bölümünden mezun olan birinin de kendisine göre fikirleri düşünceleri ve deneyimi olur zamanla tabi ki ama ülkede şöyle bir gerçek var ki herkes uzman olduğu bölümde ilerlemeli kimyageri kimya sektöründeki isg ye daha fazla yönelip işine ordan devam etmeli bir kimya mezunu orman ürünleri fabrikasında ne yapabilir oradaki tehlikeyi,makinaları nasıl tanıyabilir ? 20 yaşında mezun olupta bu işi yapıp tecrubeli bir şekilde devam etmesi daha iyi bence .Böyle bir zihniyet olmamalı.
  Saygılar..

     

   
 6. EmreCrn

  EmreCrn TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben 2 sene okulda 1 ayda alınan dersleri sindirerek görüyorum. Fakat devlet benden iş güvenliği sınavına girebilmek için kurs alıp sınava girmemi istiyor. Ben bu tavrı yanlış buluyorum. Sonucta sınavı yeni kazanmış mühendis bir c sınıfı uzmandan daha iyi bilgim ve okuduğum trimester sisteminden dolayı daha iyi bir tecrübem olacağını düşünüyorum. (Bu konuda kimse alınmasın hakikat bu şekilde. Ben cok insan gördüm. sınavı yeni kazanıp nereden başlayacağını bilmeyen.) Bence bir grup kurmalı ve sesimizi imza ve dilekçelerle bakanlığa duyurmalıyız. Benim 2 önerim var. Ya direk sınava girme hakkı verilsin.(kursa boşuna para vermeyelim). Ya da B sınıfı uzmanlık sınavı hakkımız olsun. Her ne kadar baska uzmanlar uzman olabilmek için 4 sene mühendislik okumuş olsa da biz 2 yıllık mezunu uzmanlar teorik olarak onlardan cok daha tecrübeli olacağız. Şahsi düşüncem bu. En yakın zamanda bir grup kurmayı düşünüyorum. 2 yıllık okuyan arkadaşlarımın desteğini bekliyorum. Beni burdaki üyelik ismimle Facebook üzerinden ekleyebilirsiniz. Ordan çevre üniversitelerden arkadaşlarımızı bularak imza sonucu bakanlığa sesimizi duyurabiliriz. Sonuçta hepimiz 2 senemizi veriyoruz ve de daha iyi bir muameleyi hakettiğimizi düşünüyorum. Tartışıcak olan varsa tartışmalara açığım. Bugüne kadar haklı olana haksızsın demedim.

   
  AdemKöse ve Burak Durgun bu yazıya teşekkür etti.
 7. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Kesinlikle katılıyorum. Bu konuda birlik olmalıyız. En azından bu konu altından edindiğimiz tecrübeleri paylaşalım. Birde şunu eklemek istiyorum; 2 sene okuyoruz C sınıfı uzmanlığı hak ettiğimizi düşünüyorum.
   
 8. EmreCrn

  EmreCrn TÜİSAG Üyesi

  Facebook üzerinden birbirimizi ekleyip daha cabuk bir şekilde iletişim halinde olmaliyiz.   
 9. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Ben facebook kullanmıyorum. Twitter kullanıcısıyım.

     

   
 10. EmreCrn

  EmreCrn TÜİSAG Üyesi

  Bölümünün bir sayfası varsa oradan iletişime geçelim.   
 11. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Maalesef sadece bu konuyu açtım ve İSG mezunlarını toplamaya çalışıyorum bu konu altında. Ama twitter sayfanız var ise oradan da irtibata geçebiliriz.   
  Last edited by a moderator: 29 Eylül 2014
 12. AdemKöse

  AdemKöse TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yanlış olan herşeyin düzeltilceğine inanıyorum tabi ki herkes işini yapsın bende isg mezunuyum.Bu işin cıvığı çıktı iyice.Emre arkadaşımın dediği gibi bir yerde toplanalım bir sayfa açalım birşey yapalım ne yapılması gerekiyorsa yapalım yani..

   
 13. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Sayfa öneriniz gerçekleştirildi mi ? Çok pasif bir konu olarak kaldır. Kimse katılmıyor, fikirler söylenmiyor, tecrübeler paylaşılmıyor bu başlık altında. Okuldan mezun olduktan sonra nelerle karşılaştınız neler yaptınız herkes paylaşabilir bence bu da bizlere yok da gösterebilir.
   
  EmreCrn bu yazıya teşekkür etti.
 14. EmreCrn

  EmreCrn TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar hepimiz bir baslik altinda toplanip yorumlaşmalıyız. Burada fb adresi paylaşabiliyorsak size grup kurup link atayım. Beraber oradan yardimlaşalım. :)

   
  Yıldırım İbrahim ve Burak Durgun bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica