Haber Işçi Ölümlerine Tepki

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İşçi Ölümlerine Tepki

  1.jpg

  TMMOB, DİSK, TTB Eskişehir Tabip Odası, KESK Eskişehir Şubeler Platformu iş cinayetlerine karşı tepki gösterdi.

  Merkez Postane önünde bir araya gelen grup adına açıklama yapan TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, İstanbul’da bir rezidans inşaatında 10 işçinin iş cinayetine kurban edildiğini kaydederek, "Bu cinayetin sorumlusu kimdir?" diye sordu.

  2.jpg

  İş cinayetlerinin artışına neden olan taşeron çalıştırmanın derhal yasaklanması gerektiğini kaydeden Aykanat, "İşçi sağlığı ve iş güvenliğini piyasaya devreden iş güvenliği yasası kaldırılmalı, tüm denetim yetkisi emek ve meslek örgütlerine verilmelidir. Bizler, piyasalaştırılmış değil, insan odaklı bir işçi sağlığı ve iş güvenliği yasasının takipçisi olacağız. Düşük maliyet ve daha fazla kar uğruna insanların ölmesine ve doğanın katledilmesine karşı durmaya devam edeceğiz" dedi.

  Kaynak: IHA


   
 2. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi  Bizler, piyasalaştırılmış değil, insan odaklı bir işçi sağlığı ve iş güvenliği yasasının takipçisi olacağız. Düşük maliyet ve daha fazla kar uğruna insanların ölmesine ve doğanın katledilmesine karşı durmaya devam edeceğiz"

  işte bu cümleyi tuttum
  Bizler, piyasalaştırılmış değil, insan odaklı bir işçi sağlığı ve iş güvenliği yasasının takipçisi olacağız. Düşük maliyet ve daha fazla kar uğruna insanların ölmesine ve doğanın katledilmesine karşı durmaya devam edeceğiz"

  işte bu cümleyi tuttum

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica