Soru Bankası - İş Yeri Hekimliği Deneme Sınavları 2017 Hakan Erdoğan | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Bankası İş Yeri Hekimliği Deneme Sınavları 2017 Hakan Erdoğan

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınavına Hazırlık' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. HESNA KAVAS

HESNA KAVAS TÜİSAG Üyesi

Elinize sağlık öncelikle..deneme 2 nin cevaplarda problem olabilir mi hocam?

2. Miray comert

Miray comert TÜİSAG Üyesi

13 ,14 ,27,40,42,47cevap anahtari hatali.. 17.soruda D şıkkında 'belirlenmemesi' yazmaliydi ki cevap C olsun..

3. muratdogan22

muratdogan22 TÜİSAG Üyesi

- Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastaneleri II- Devlet üniversitesi hastaneleri III- Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı asker hastaneleri32.soru cevap 1ve 2 mi acaba??

4. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Merhaba Murat Bey.

Deneme 6 - Soru 32

Screenshot_2.jpg
    Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliği

İKİNCİ BÖLÜM

Sağlık Kurulu Raporlarının Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar

Sağlık hizmeti sunucuları

MADDE 5 – (1) Sigortalı ve hak sahiplerinin çalışma gücü kaybı oranları ile Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri kapsamındaki sigortalıların iş kazası sonucu meslekte kazanma gücü kaybı oranları tespitinde esas alınacak sağlık kurulu raporlarını düzenlemeye;

a) Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastaneleri,

b) Devlet üniversitesi hastaneleri,

c) Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı asker hastaneleri,

ç) Sigortalıların ikamet ettikleri illerde (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen hastanelerin bulunmaması durumunda Sağlık Bakanlığı tam teşekküllü hastaneleri,

yetkilidir.

Doğru cevap E şıkkıdır ve cevap anahtarında da böyle verilmiştir. Sanırım askeri hastaneler kapandığı için sadece I ve II olarak düşündünüz. Haklısınız böyle düşünmekte de. Lakin yönetmelikte bir güncelleme yapılmadığı için soruda bahsedilen yönetmeliği göz önüne almak durumundayız.

Screenshot_3.jpg

muratdogan22 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica