Iş Yeri Hekimleri Ne Iş Yapıyor?

Elif DALKILIÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar gittiğiniz firmalarda bulunan iş yeri hekimleri neler yapıyor? Yorumlarınızı çok merak ediyorum.

Önder İYİCE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Özellikle işbaşı yapacak kişilerin işe uygun sağlığa sahip olup olmadıkları ve çalışanların sağlıklarının işe uygunluğunun devam (aslında meslek hastalıkları takibi) edip etmediği konusu ile daha çok ilgili. Örnek olarak izlediğim kadarıyla yoğun yüksek tansiyon problemi var, ağır işlerde ölüme varan tehlikeleri olduğu için bu kişileri tespit edip sürekli takip altında tedavi uyguluyor. Psikolojik problemler çalışanlar arasında çok yaygın, mesela bayanlarda sebepsiz sık bayılmalar görülüyor, psikolojik durumundan dolayı ağır iş stresi yaşayanlar var ki sürekli vakit geçirmeme rağmen ben tespit edemiyorum, doktor tespit edip tedavi uyguluyor. İlginç örnek, kumaş açma dikiş bölümüne işbaşı verilen bir kişinin ayağı sakat çıktı, pedala basacak hareketi yapamıyordu, işbaşı muayenesinden geçemedi. Alerjik rinit yaygın, hastanelere gönderip raporlandırıyor, kimileri çalışamaz durumda çıkıyor haberleri yok vs vs. Bunlar benim pratikte gördüklerim, içiçe olunca çok ciddi, önemli bir işi var anladım.
Kanunda yazan tanımını zaten biliyorsunuz...

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Önder Beye katılıyorum işyeri hekimlerinin görevleri de en az uzman kadar ciddi ve önemli. Çalıştığım yerde işyeri hekimi periyodik sağlık kontrollerini yapıyordu daha sonra raporları hazırlayıp tek tek personellerle görüşüyordu. Yalnızca bu işi bile aylar sürüyordu. Bazen istişare için muayenehanesine gidiyordum adam evraklara boğulmuş bir halde oluyordu. Her işyerindeki hekim farklı mı çalışıyor, bazıları hiçbir şey yapmadan yan gelip yatıyor mu? Görevini tam olarak yerine getirmeyen hekimini zaten işveren çalıştırmaz. Neden bizim daha fazla almamız gerekiyor işin bu kısmını da anlamış değilim. Bari sitem ederken aynı ücreti alalım diye sitem edin de hak yerini bulsun:)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.