Soru Iş Yeri Hekim Ücretleri

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında savaş eroğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. savaş eroğlu

  savaş eroğlu TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar istanbulda tam zamanlı işyeri hekim ücretleri hakkında kabacada olsa bilgisi olan varmı acaba genelde ücretler nasıl acaba ,ben aile hekimiyim 8000 lira alıyorum acaba işyeri hekimliği ücretleri nasıl teşekkürler?


   
 2. cem akça

  cem akça TÜİSAG Üyesi

  doktor bey 5 hekim arkadaş ile birlikte çalışıyoruz. bence devletten istifa etmenize hiç gerek yok. işyeri hekimi olarak o parayı alamazsınız. öncelikle mali muşavir ile konuşmanızı tavsiye ederim (gelir vergisi+yakıt en önemli giderleriniz olacaktır)

   
 3. drbeste

  drbeste TÜİSAG Üyesi

  tam zamanlı işyeri hekimi fiyatları tabip odası her yıl açıklıyor fakat serbest piyasa sizin firmalarla anlaşmanıza bağlı tabi almiş olduğunuz sorumluluğu ve alıcağınız ücreti iyi değerlendirmelisiniz.

     

   
 4. SALİH YILMAZ

  SALİH YILMAZ TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR MAYIS SINAVI İÇİN BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLIYOR

   
 5. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Kimsenin kazancında gözümüz yok,ama ben iş yeri hekimi arkadaşlara saygı duyuyorum.Bir duruşları var artık taban fiyatlarını kim ,nerden belirliyor ise düşük fiyata hizmet vermiyorlar.Ama gelin görünki bizim iş güvenliği uzman arkadaşlar ya OSGB de ya bireysel risk analizi hazırlayıp 300-500 'e hizmet veriyorlar.Müthiş bir çelişki var bence.İş güvenliği uzmanı sorumluluk ve risk fazla iken düşük ücret,işyeri hekimi(tabiki onlarında sorumluluğu var ama bir isg uzmanı kadar değil)risk az ,ama kazanç fazla...Siz hiç mahkemesi süren ya da hapise giren işyeri hekimi gördünüz mü?

     

   
 6. drbeste

  drbeste TÜİSAG Üyesi   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 7. drbeste

  drbeste TÜİSAG Üyesi

  bence bu bizim durumumuz tabip odasının desteğiyle oluyor. mühendislerin bağlı oldukları odaların biraz eksikliği sanırım.
   
  Selcen ÖZBAY ve alix bu yazıya teşekkür etti.
 8. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  Odalarımız maalesef çok pasif durumda...   
  Selcen bu yazıya teşekkür etti.
 9. zerrin kocabatmaz

  zerrin kocabatmaz TÜİSAG Üyesi

  İşyeri hekimi olarak bu parayı alamazsınız.(Benim burada gördüğüm kadarıyla)

     

   
 10. eren-ahmet

  eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bizler , oda dışında biraz da birbirimizi baltalıyoruz
  hala forumlarda yeni isen 1500 iste tecrübelenince fazla istersin şeklinde yazılar var '' OSGB de sorumlu müdür olacağım ne kadar istemeliyim '' sorusuna 1500 den aşağı düşme şeklinde cevaplar geliyor

  arkadaşlar bizler mühendisiz bu diplomaları 3 ay okuyarak çıraklık okullarından almadık saha tecrübemiz yok diye az isteme fikride nereden çıkıyor
  yeni mezun uzman doktorlara tecrübeniz yok diye giriş maaşı mı teklif ediliyor
  tabibler odasının ücret sıkalası tecrübesiz veya tecrübeli şeklinde değil saat ücreti şeklindedir
  dikkatinizi çekerim bu gün A sınıflarının geliri 15.000 den aşağı düşmüyor
  B lerde ise en az 6000-7000 bu sıkalaya bakılırsa C sınıfı bir uzmanın giriş maaşı 3.000 den aşağı olmamalı

  bu paraları alamıyoruz diyorsanız firmalar ile bireysel sözleşme yapmayı deneyin emin olun aylık geliriniz 3000-4000 den aşağı düşmez
  zaten firma sahipleri veya ilgili departman müdürleri bu konuda sizden tecrübeli değil ki onlar sizi değil siz onları yönlendireceksiniz tabiki her geçen gün kendinizi geliştirmeniz ve araştırmanız şartıyla sitede görüyoruz malesef daha yönetmeliği bile okumayan arkadaşlarımız var..   
  Murat Gençtürk_19, sevgigirgin ve MARBLE_İSG bu yazıya teşekkür etti.
 11. sevgigirgin

  sevgigirgin TÜİSAG Üyesi

  bu işin bir ekip işi olduğu kesin. ne iş yeri hekimi iyi bir iş güvenliği uzmanı olmaksızın verimli olabilir ne de iş güvenliği uzmanı ilgili bir hekim olmaksızın. 1,5 yıldır iş yeri hekimliği yapıyorum, en büyük şansım başladığım andan itibaren işine saygılı ve bilgisi yüksek bir iş güvenliği uzmanıyla çalışmak oldu. ücret konusunda ekip olarak birlikte yürüyoruz, birimizin diğerinden daha değerli olduğunu düşünmüyoruz. tabip odası fiyatları geçerli değil sektörde maalesef. fakat fiyat kırarak piyasayı düşürmediğimden dolayı sadece 2 fabrika ile devam ediyorum. bu iş sadece tabip odası ya da iş güvenlikçileri bağlayan izole odalarla olacak bir iş değil bana göre. iş sağlığı ve güvenliğini bir bütün olarak kapsayacak bir destek olmalı arkamızda, hem ücret belirlemede hem de yasal sıkıntıları aşmamız konusunda. ne bir mühendis ne de bir doktor kolay yetişmiyor. sadece bir kurs ve sınavla yetişmedik. öncesindeki çabalarımız gözardı edilemez. ama maalesef sadece OSGB'ler değil bireysel çalışmakta olan meslektaşlarımız da piyasayı ciddi bir biçimde kırmakta. bu iş dikkat ve özen isteyen riskli bir iş. yasal anlamda çok bağlayıcılığı olan bir iş. sürüm mantığıyla gitmek doğru değil bana göre. gerçekten hakkını verebileceğimiz kadar firma ile çalışmalıyız ve bu sınırı sırf ücret kaygısı yüzünden haddinden fazla zorlamamalıyız diye düşünüyorum.uzun vadede aldığımız ücret işe olan saygımızı ve özenimizi de etkileyecektir bana göre. keşke herkes ücretini belirlerken bunları dikkate alsa...   
  drcupper, m.bice ve alix bu yazıya teşekkür etti.
 12. Cevre5559

  Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

  Sorunun kök sebebine gelelim arkadaşlar. Bir gerçek var ne yazık ki bir mühendis ile doktor aynı tutulmuyor. Çünkü doktor sayısı ülkemizin ihtiyacına göre az. Bu nedenle iş bulamayan doktora rastlamak çok zor. Fakat elini sallasan mühendise çarpıyor. Her mühendiste kurs+sınav ile yasal olarak isg uzmanı olabildiğine göre bu işin değeri asla yukarı çıkmaz. Bu iş aynı Çevre Mevzuatındaki gelişmelerde olduğu gibi yürümeye başladı. Her işletme ya danışmanlık alacak yada çevre görevlisi çalıştıracak dendi ardından kurs ile bünyenizde bulunan mühendisler, kimyagerler, biyoloji mezunları ve hatta veterinerler çevre görevlisi olabilir dendi. Eeee ne oldu çevre mühendisleri gene işsiz. İş bulsalar da komik ücretlere çalışmak zorunda kaldılar. Aynı şeyler İSG alanın da da yaşanıyor.
  Bir işin başka boyutu var. Bir işletmeye tam zamanlı veya düzenli olarak iş güvenliği uzmanı gelmesin. Kimse eksikliğini duyar mı acaba? Şimdiye kadar böyle bir kültürü görmemiş olan işletmelerde ne kadar eksikliğini duyarlar acaba?
  Bir iş iş yeri hekimi ise bir gün gelmesin. Hemen eksikliği duyulur. Kim hastahaneye sevk edilecek. Kime reçete yazacak, kim çalışabilir. Bu gibi kararları doktor olmadan veremezler. İş verende , işçide anında eksikliğini hissederler. İş güvenliği uzmanın mı yok kalitede çalışan kimyageri gönder hafta sonu kursuna 4-5 ay sonra belgeli uzman. Ama doktorun yoksa ne yapacaksın?

   
 13. varp

  varp TÜİSAG Üyesi

  Ben 21 yıllık hekimlik yapan bir kardeş/abinizim .
  Tecrübelerim ışığında: mesele sayı meselesi değil, örgütlenme meselesidir. Bizler ülkemizin en değerli mesleklerini yapan taktire layık gruplarız.
  Herkesten tek ricam var: Toplum Psikolojisinde "çoğulcu cehalet " denen bir kavram vardır. Hepimiz buna yenik düşüyoruz. Yani "herkes yanlış yapıyor, o zaman biz de bunu kabullenelim ve ortama göre davranalım " diyor. ( Lütfen Çoğulcu Cehalet kavramını okuyun ve üzerinde düşünün)
  Kısaca; A) Hızla asgari ücret belirleyip, her iş kolu için tarife yayınlayın. (Aksini yapanlara cezası olmasa bile kendiliğinden bir alt çizgi oluşturacaktır.Kendini değersiz görmeyenler için de bir mihenk noktası sağlayacaktır.) Biz doktorlar, TTB'nin fiyatlarını bastırıyoruz. Altında çalışanları en azından kendi aramızda, yazılarımızda kınıyoruz.
  B) OSGB' lerden vazgeçelim, 1 doktor, 1 mühendis kolkola kendi fiyatlarımızı belirleyip, işverenle biz ikimiz pazarlık edelim. . Bunu yapmak için yasalar uygun

  saygıyla
   
  uzmancan, Fatih YEDİC, Bekir38 ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  işyeri hekimlerinin de hakim karşısına çıkacağı günler uzak değil inanın. çalışanın mesleki hastalıkla ilgili takibi yıllarca sürüyor, evlat edinsen bu kadar olur. dosyaların saklanma süresi 15 yıl. sizin dezavantajınız pek çok mühendislik ve diğer branşların "uzman" olabilmesinde. bizde sadece tıp mezunu hekim olabiliyor. yıllarca lise mezunu şef memurdan daha az ücrete çalıştık, kimse dr.lara haksızlık yapılıyor demez ancak acırdı. ölmeden bu seviyeleri de gördük ya, gam yemem artık.

   
 15. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  TAM DA BENİM SÖYLEMEK İSTEDİKLERİMİ YAZMIŞSINIZ. TEBRİKLER.   
 16. adanaakupunktur

  adanaakupunktur TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler: O(ortaklaşa) S(sağlık emkçisi) ve G (iş güvenliği emkçisini) B( bitiren birim olmak ister gibi) iş sağlığı uzmanı(doktor) ve iş G(güvenliği uzmanlarınlarını) ucuz iş gücü emekçisi YAPMAYA ÇALIŞIYOR.

   
  yeliz eyüpoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 17. Ceyhun Dündar

  Ceyhun Dündar TÜİSAG Üyesi

  2 yıllık isyeri hekimiyim ve ocak ayından itibaren sadece bireysel firmalarıma bakacagım.OSGB sadece kar amaclı bir sirket oldugu icin mesleki durusumuzu da tehdit edebiliyor.

   
 18. Gülsüm Akbulut

  Gülsüm Akbulut TÜİSAG Üyesi

  6-7 Bin alan B uzman nerede arkadaşım hayal mi acaba ?

   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 19. hgul

  hgul TÜİSAG Üyesi

  doğru bir konuya parmak basmışsınız öncelikle işyeri hekimleri bu uyaınızı ciddiye almalı.dediğiniz gibi bu belgeler 15 yıl saklanıyor yani herhangi bir zamanda geri dönüşü olabilir.ayrıca işyeri hekimlerinin ciddiye almadıkları önemli konuysa maruziyetler.meslek hastalığı tanısını koymanız çok zor değil ancak işyerindeki maruziyetler ileride işyeri hekimlerinin başına ciddi tazminat davaları olarak geri dönecek.işyeri hekimleri çalıştığı işletmeyi gezmedikleri gibi sadece poliklinik hizmeti ve periyodik muayene ile sorumlu olduklarını düşünüyorlar.işyeri hekimleri işle ilgili maruziyetleri ciddiye almak zorunda.maruziyetler işyeri hekimlerini ileride mahkeme mahkeme dolaştıracak.akıllı bir hekim işyeri hekimliği yapmaz.akıllı bir insan iş güvenliği uzmanı olmaz.alınan ücretler komik ücretler.herkese kazasız günler dileğiyle

   
  Last edited by a moderator: 26 Şubat 2015
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. flimlerin is yeri hekimleri ne kadar ucret aliyor

Yandex.Metrica