İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Pratik Çalışmaları - Prof. Dr. Şükran Ertürk | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Pratik Çalışmaları - Prof. Dr. Şükran Ertürk

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Kitaplar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  [​IMG]

  Hukuki uyuşmazlıkların çözümünde önemli olan, uyuşmazlığın hangi hukuk alanını ilgilendirdiğini ve uyuşmazlığa uygulanacak hukuk kurallarını belirlemektir. Bu karmaşık süreç sadece hukuk öğrencilerinin sorunu değil, hukuk uygulayıcılarının da en büyük sorunudur. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında uygulanabilecek mevzuat hükümlerinin çeşitliliği ve fazlalığı sorunu daha da güçleştirmektedir.

  Hazırlanan bu çalışma ile güçlüklerin bir kısmının aşılması amaçlanmıştır. İş ve sosyal güvenlik hukukunu ilgilendiren uyuşmazlıkların çözümünde öncelikle uyuşmazlığın hangi alanı ilgilendirdiği, uyuşmazlığa uygulanacak hukuk kurallarının hangisi olacağı ve bu hukuk kurallarının uygulanması sonucunda hangi hukuki uyuşmazlıklar birer pratik çalışma haline dönüştürülerek, bu uyuşmazlığa ilişkin sorular ve sorunların cevaplarının ne olacağı açıklanmıştır.

  Konu Başlıkları
  İşçi – Sigortalı Sıfatı
  İş Sözleşmesi Türleri
  Asıl – Alt İşveren
  Çalışma Koşullarında Esaslı Değişiklik
  İşe İade Davası
  Sendika Üyeliği
  Sendikal Tazminat
  Yetki İtirazı
  Hizmet Tespiti
  İş Kazası
  Rücu Hakkı


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica