İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku - Gürbüz Erdoğan | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku - Gürbüz Erdoğan

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Kitaplar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  [​IMG]

  Sosyal güvenlik de kitabın baskıya girdiği sıralarda yeni bir kanun tasarısı kanunlaşma aşamasında idi. Bu tasarıda yıllardır konuşulan sosyal güvenlik kurumlarının tek çatı altında birleşmesi amaçlanmaktadır. Bu tasarıda sosyal güvenlik kurumlarının problemlerini bitirmiyor. 1970'li yıllarda sosyal güvenlik sisteminin açık vereceği tespit edildiği halde, tedbir almak yerine, siyasi mülahazalarla emeklilik yaşının düşürülmesi dikkat çekicidir. Yeni tasarı sebebi ile kitabımızdaki sosyal güvenlik bölümünde ayrıntıya girilmemiştir.
  Kitabımız iktisadi idari bilimler fakülteleri ile meslek yüksek okullarında okutulan iş ve sosyal güvenlik hukuku dersleri için kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. Hukuk fakülteleri öğrencileri de yararlanabilirler. KPSS sınavları için hazırlık kitabı olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda işletme yöneticilerine de uygulamada faydalı olacağı kanaatindeyiz.

  Konu Başlıkları
  İş Hukukunun Genel Tanımı
  Bireysel İş Hukuku
  Toplu İş Hukuku
  Sosyal Güvenlik Hukuku
  Yeni Sosyal Güvenlik Sistemi


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica