Haber İş Sağlığı Ve Güvenliği Yasasında 1 Yıl Erteleme- Başbakan Yıldırım Teşvik Ve Destek Paketini Açıkl

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı İle İlgili Haberler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Başbakan Yıldırım teşvik ve destek paketini açıkladı!

* İş sağlığı ve güvenliği yasasının bazı hükümleri 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi. Tamamı değil ancak bir kısmını bir seneliğine öteliyoruz. Bazı maddelerinde altyapı hazır değil, zamana ihtiyacımız var. Olumsuzlukların önüne geçmek için bir karar aldık.

Kaynak: Habertürk

s.aydoğdu bu yazıya teşekkür etti.
  2. ali7385

ali7385 TÜİSAG Üyesi

Acaba kamu erteleniyor mu.bilen var mi

3. ömer salih

ömer salih TÜİSAG Üyesi

Bu bazı maddeler neler acaba

4. Erol SANCAK

Erol SANCAK TÜİSAG Üyesi

Bu kadar haleler alındı sözleşmeler yapıldı yeni uzmanlar alındı.. nedir şimdi Bu?
    kamu kurumlarının 1 temmuz 2016 da yürürlüğe gireceği bir yıldan fazla bir zamandır belirliydi neden bu zamana kadar alt yapı hazırlanamadı? Madem iptal edeceksiniz bunu 1 temmuzdan önce yapın.
    ***KESİLDİ***

Last edited by a moderator: 4 Temmuz 2016
    Gamze ÖZÇETİN, serkan55, MNalbant ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

Yine popülizm malesef. Zaten işyerlerinin büyük bir çoğunluğunda gerçek tehlike sınıfını karşılayan nace kodu ve iş kolu kodu seçilmiş değil. Hal böyleyken yapacakları ertelemenin sonucu körler sağırlar birbirini ağırlar tadında olacak.

6. Gamze

33.52 de başlıyor

ezgi çevik, ömer salih ve Kadriye temiz aydin bu yazıya teşekkür etti.
  7. serhatcn

serhatcn TÜİSAG Üyesi

Sonuç nedir? Biri açıklayabilir mi?

8. Cemal ELMAS

Cemal ELMAS TÜİSAG Üyesi

Yine herkes yeni yılı bekler

9. ömer salih

ömer salih TÜİSAG Üyesi

1 yıl sonra yeniden gelin yeniden görüşelim diyorlar anladığım kadarıyla

10. Gamze

Duyumlar tamamının ertelendiği yönünde. Yani kamuda dahil. Ama dediğim gibi sadece duyum.

11. murat isg

murat isg TÜİSAG Üyesi

Aldığımız en son duyum Kamudaki tehlikeli çpk tehlikeli yerler hariç diğer zorunluluklara 1 yıl erteleme

12. ayılmaz

ayılmaz TÜİSAG Üyesi

Durum açıkça belirtilmiş. Yürürlüğe girecek hükümler öteleniyor. Aylardır yapılan çalışmalar, işe alımlar, ziyaretler hepsi çöpe. Bu süreçteki tek fayda; etik olmayan OSGB' lerin nasıl çirkin yollara başvurduklarını görmek ve bunlara alet olanların ifşa olmaları.

Sümre Kiriş bu yazıya teşekkür etti.
  13. Fikret Çakır

Fikret Çakır TÜİSAG Üyesi

Yasa yürürlüğe girdi 1-2 madde 1 sene erteleniyor demek Temmuz 2016 da devreye giren herşeyin 1 sene ertelendiği anlamı mı çıkıyor. Temmuz 2016 da kaç madde yürürlüğe girdi bilen var mı, açıklama çok tuhaf.

14. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Dikkatinizi cekerim bu bir nevi mujde seklinde sunulan bir paket. Bu ertelenen her ne ise mujde olarak sunuldu. Mujdeeee is guvenligi ertelendiiii:):) sakat zihniyet. Bu zihniyetle nereye kadar. Hani bir kamu spotu vardi. Kadin tekerlekli sandalyeye cikiyor, sandalye ayaginin altindan kayiyor ve evlenecek olan kadin evlenmeden beyin kanamasindan ölüyor.
    iste bu zihniyet bu kadinin olum haberini mujde olarak veren bir zihniyet.

s.aydoğdu, FUNDA3426, sevdayılmaz ve 13 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. Erol SANCAK

Erol SANCAK TÜİSAG Üyesi

tahminimce sadece kamu kurumları ertelenecek. SGK alt yapısını oluşturamadılar. Şu an yapılan sözleşmelerin hiç birisi İSG KATİP e kayıt edilemiyor. Dolayısıyla uzman ve İşyeri hekimi dakikalarında eksilme olmadığı için haksız rekabet ve usulsüzlükler meydana geliyor. Alt yapıyı oluşturulamadığı için Kamu kurumları ertelenir. Az tehlikeli sınıfta erteleme olacağını sanmıyorum

16. ömer salih

ömer salih TÜİSAG Üyesi

müjde iş güvenliği 1 yıl daha ertelendi selam olsun patronlara baronlara işverenlere...1 yıl daha emekçiler ölebilir kimin umurunda ki

17. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

30 Haziran 2016 ya geri dönüldü. Yürürlükte olanlar; Tehlike sınıfı tespiti, ISG Kurulları, Risk Değerlendirilmesi, Acil Durum Planları ve ISG Eğitimleri... Zaten bunlar 2014 ten beri yürürlükteydi kamuda.

18. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

kamuyla, 10'dan az çalışanı olan az tehlikeli işyerleri için 1 yıl daha erteleme yapılacağını değerlendiriyorum.

19. BEKİR DOGAN

BEKİR DOGAN TÜİSAG Üyesi

Bakanlıktan herhangi bir açıklama varmi

20. sercanucar

sercanucar TÜİSAG Üyesi

az tehlikeli yerler erteleniyor. ocaktan itibaren c sınıflarıda tehlikeli yerlere bakamayacak. anlaşılan c sınıfları komple işsiz kalacak

çevreisgc bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica