Iş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları Görev Yetki Yön. Ne Zaman Çıkar? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları Görev Yetki Yön. Ne Zaman Çıkar?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında coskun888 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. coskun888

  coskun888 TÜİSAG Üyesi  isg uzmanlarının görev yetki ve sorumlulukları hakkında yönetmelik ne zaman çıkar aranızda bakanlıktan vaya herhangibirinden bu konuda duyum alan var mı?


   
 2. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Geçenlerde Yıldız üniversitesinde yapılan panelde bakanlık müsteşarının ilgili yönetmeliklerin Yılbaşından önce çıkacak diye bir sözünün olduğunu toplantıya katılan bir arkadaşımdan duymuştum.

   
  coskun888 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  csgb.gov.tr duyurularda 3 yeni taslak var

     

   
  bahrig ve coskun888 bu yazıya teşekkür etti.
 4. Cem Erol

  Cem Erol TÜİSAG Üyesi

  İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı'na göre yapılan süre hesaplamalarında bir hata farkettim. Örnek olarak 8 personel çalışan az tehlikeli bir iş yeri düşünelim. Bu iş yeri için c sınıfı uzman 30dk+(8kişi x 15dk) = 150 dk çalışacak. İkinci örnek olarak 15 personel çalışan az tehlikeli bir işyeri düşünelim. Bu iş yeri için de 15kişi x 10 dk =150 dk çalışacak. Burada bir mantık hatası var gibi geldi bana..

   
 5. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Bunu grafiksel olarak ta göstermişlerdi. Şimdi ana konu şu en çok iş kazası 10 kişi ve altı çalışılan yerlerde oluyor. Buraya ağırlık vermek adına , eski zaman süreleri ile bu yenisini karşılaştırınca şu da çıkıyor. 150 kişiye kadar bir düşüş var zamanlarda , ama 150 kişiden sonra ise ciddi aralıklarla yükseliyor. Tabii bütün bunlar eski sisteme göre ,
  Genel müdür gittiği her yerde bu ve birkaç yön. daha bakanın önünde imza aşamasında olduğunu ve yılbaşından önce en az 10 yön. çıkartıcaklarını söyledi.

     

   
 6. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Bu yönetmelik birkaç gün içinde çıkacak gibi.Eski hesaba göre daha az süre hizmet veriliyor . Az tehlikeli 50 çalışanı olan yere 16 saat iken bu taslağa göre 8 saat 20 dk. Buna göre OSGB de çalışanlar çok daha fazla yere hizmet verecek aynı ücreti almak için.İş güvenliği uzmanlarının alacağı sorumluluklar artacak.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica