Haber " Iş Sağlığı Ve Güvenliği " Toplantısı - Muş

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  "İş Sağlığı ve Güvenliği" Toplantısı

  MUŞ (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından "İş Sağlığı ve Güvenliği" toplantısı düzenlendi.

  Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Ali Sakar, Soma'da kömür ocakları ve Ermenek'te yaşanan göçükle birlikte iş sağlığı ve güvenliği konusunun toplumun gündemine daha çok gelmeye başladığını ifade etti.

  Bu konuda yeni şeylerin yapılması gerektiğinin günümüz Türkiye'sinde son derece önemli hale geldiğini belirten Sakar, şöyle konuştu:

  "İş sağlığı ve güvenliği ekip işidir ve doğru yapılması durumda da başarıya ulaşır. Devlet olarak amacımız iş kazalarını en aza indirmek ve mesleki hastalıkları da sıfırlamaktır. Zamanında alınabilecek önlemlerle iş kazalarını en aza indirebilir mesleki hastalıkları da sıfırlayabiliriz. Son dönemde yapılan uygulama göstermiştir ki iş kazalarında zamanında alınacak önlemler kazaların yüzde 98 oranında düşmesini sağlamaktadır."

  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan ise hızla globalleşen dünyada acımasız bir rekabet savaşının hüküm sürdüğünü, şirketlerin kurumların öncelikli hedefinin bu savaştan galip ayrılmak olduğunu bildirdi.

  Savaşı kazanmanın yolunun düşük maliyet, kaliteli üretim ve yüksek verimlilik kriterlerini kurum ve şirket vizyonunun bir parçası haline getirmek olduğunu vurgulayan Taylan, günümüzde, kaliteyi bir yaşam felsefesi olarak benimsemiş insanların oranının hızla arttığını ifade etti.

  Kurumların ve işverenlerin, iş sağlığı güvenliği konusundaki duyarlılığı, çalışanlarını bilgilendirmesi, iş yerinde potansiyel tehlikelere karşı gerekli tedbirleri alması ve güvenli bir çalışma ortamı sunmasının iş kazalarını asgariye indireceğini aktaran Taylan, "Tüm bunlara rağmen, hala iş sağlığı güvenliği konusunda duyarsız olan kurumların ve işverenlerin ne kadar çok risklerle karşı karşıya kaldıkları ve ekonomik olarak ne büyük kayıplara uğrayacaklarını anlayamamış olmamaları son derece üzücüdür. Bunun sebebi ise işverenlerimizin ve çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği konusunda yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır" diye konuştu.

  Kaynak: AA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica