Duyuru : İş Sağlığı Ve Güvenliği Saha Gözlemcileri Toplantısı 27 Ekim 2017'de Yapıldı

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili illerde yaşanan sorunların hızlı çözülebilmesi ve il bazında iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının takip edilebilmesi, bilgilendirme ve rehberlik yapılması amacıyla, her bir bölgeye koordinatör olarak bir daire başkanı ile her bir ile en az iki İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı saha gözlemcisi olarak görevlendirilmiştir.

27 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşen İş Sağlığı ve Güvenliği Saha Gözlemcileri Toplantısı açılış konuşmasını İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sayın Op. Dr. Orhan KOÇ yapmıştır.

Sayın KOÇ konuşmasında Genel Müdürlük olarak sahada olmamız gerektiğini, mevzuatı düzenleyen tarafımızın yanı sıra sahada inceleyen, gözleyen, araştıran, rehberlik eden misyonumuzu da yerine getirmemiz gerektiğini vurgulamıştır. Bunun için Genel Müdürlük yapısında ciddi değişiklikler yapıldığını ve yapılacağını, sahanın bizim önümüzde gittiği tarafların saha gözlemcileri olarak görev alan iş sağlığı ve güvenliği uzmanları sayesinde keşfedileceğini ve onların mevzuata taşınacağını belirtmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sayın Op. Dr. Orhan KOÇ’un konuşmalarının ardından Daire Başkanı Sayın Meftun SAKALLI, 81 ilde yapılacak saha gözlemlerinin genel kurgusu hakkında sunum yapmıştır.

Yapılan toplantıda aynı zamanda, illerde yapılacak Genel Müdürlüğümüz tanıtım sunumu ve mevzuatımız gereği İl Müdürlüklerine yapılması gereken bildirimlerin alınması ve takibi amacıyla hazırlanan İSG bildirim programı hakkında sunum yapılmıştır.

Sunumların ardından Çalışan Temsilcilerinin İSG Alanında Etkinliğinin Artırılması Projesi kapsamında hazırlanan tiyatro gösterisi sahnelenmiştir.

Toplantı soru-cevap ve görüş alış verişi ile sona ermiştir.

Kaynak: İSGGM

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.