Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kurulu Nedir? Kurul Toplantısı Nasıl Yapılır?

mevlüt karadmn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhaba

ben temizlik firmasının çalışanlarına bakıyorum . yalnız bu temizlik firmasının çalışanları farklı farklı firmalarda çalışıyorlar. hatta bazı firmalarda sadece 1 kişi için gidiyorum . ben bu bir kişi için neler hazırlamam gerekiyor. risk analizi yıllık eğitim planı vs. neler yapsam yeterli olur. yada sadece eğitim vermem yeterli olurmu 1 kişi yada 2 kişi için ne yapmam gerekiyor ?

Eray Tişkaya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,

Az Tehlikeli sınıfta yer alan ve 50'den fazla çalışanı olan bir işyerinde(Bu işyerine ERTİ diyelim) İş Güvenliği Uzmanı olarak görev yapıyorum. Bu ERTİ sınırları içerisinde inşaası devam eden ve ERTİ tarafından yaptırılan binalar mevcut. Bu şantiyeler için bir ana yüklenici var ve aynı şantiyeler içerisinde mekanik ve elektrik işleri için de ayrı ayrı taşeronlar mevcut. Bu ana yüklenici ve taşeronların çalışan sayıları hepsinin ayrı ayrı 50'den az. ERTİ firması olarak her ay düzenli olarak yaptığımız İş Güvenliği Kuruluna ana yüklenici ve diğer taşeronlardan temsilci atamalı mıyız? Bu ana yüklenici ve taşeronların hepsinin kendi iş sağlığı ve güvenliği hizmet alımları mevcut. Ya da ne yapılmalıdır? şimdiden teşekkür ederim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.