Iş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Iş Sağlığı Ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Sınavı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Iş Sağlığı Ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Sınavı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında ISG-isg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
 2. Behiye KAŞIKCI

  Behiye KAŞIKCI TÜİSAG Üyesi

  Merhaba acaba kimler katılacakmış bu sınava? detaylı bir duyuruya ulaşamadım.

   
 3. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Bu sınav için 28 Temmuzda ilan çıkmıştı. Aşağıda bu ilan ile ilgili detay vardır.

  ÇSGB 150 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına Ankara’da yapılacak sınavla, 50 SOSYAL ve 100 TEKNİK yüksek mühendis veya mühendisi olmak üzere İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır. İşkurdan verilen ilan aşağıdakigibidir;
  Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığından:
  İŞ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan 150 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına Ankara’da yapılacaksınavla, 50 SOSYAL ve 100 TEKNİK yüksek mühendis veya mühendisi olmak üzere İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.
  Sınava katılma şartları;
  A) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki nitelikleri haiz olmak,
  B) Sınavın yapıldığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
  C) 2011 veya 2012 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)sınavına katılmış ve İşin Yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-46 puan türünden en az 75 puan, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-13 puan türünden en az 75 puan almış olmak,
  (Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (200 Sosyal, 400 Teknik) sayıda adaya sınava giriş belgesi gönderilerek sınava davet edilecektir. Ancak sınava davet edilecek son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylarda sınava çağırılacaktır.)
  D) İşin yürütümü ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İdari Bilimler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksek okullardan birini bitirmek,

  İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için; Tıp Doktoru, Mimar, Elektrik, Maden, Jeoloji, Metalurji, İnşaat, Elektronik, Makine, Kimya, Endüstri, Fizik, Bilgisayar, Tekstil, Petrol, Uçak, Gemi, Çevre yüksek mühendisi veya mühendisi olmak,
  E) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli olmak,
  F) Tutum ve davranışları, varsa sicili yönünden müfettişliğe engeli olmamak,
  G) Bu sınava ikiden fazla girmemiş olmak,
  H) Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru formu ile birlikte diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak Kurula vermiş olmak.
  Başvurular 13.08.2012 günü başlayacak, 28.08.2012 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir.
  Sınava girecek adaylar Bakanlığımız www.csgb.gov.tr internet sayfasında yer alan bağlantı üzerinden doldurarak imzalayacakları başvuru formu çıktısı ve ekleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, yukarıda belirtilen belgelerin İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç, son başvuru tarihi olan 28.08.2012 mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmaz. Bu süreden sonra gelen belgeler ve ekleri gönderilmeksizin yapılacak online başvuru kabul edilmez.
  Yazılı sınav 22.09.2012 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek, sınavın yapılacağı yer ve saati gösteren sınav giriş belgesi, sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla gönderilecektir.
  Adaylar alacakları “sınav Giriş Belgesi” ile ayrıca fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi v.b.) göstermeden sınava katılamazlar. Yazılı sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarih yazı ile bildirilecektir. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yer ve tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın giriş katında, www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.
  Başvuru koşulları, sınav konuları ve detaylı bilgiyi içeren broşür ile başvuru formu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan ve www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinden edinilebilir.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
  İş Teftiş Kurulu Başkanlığı
  İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA

     

   
 4. gecıt

  gecıt TÜİSAG Üyesi

  bu sınava katılacak olanlar kpss puanı ve kpds puanı ile bir ay önce bölüm bazında çıkan ilana başvurup sıralamaya giren adaylar.

   
 5. serap değirmenci

  serap değirmenci TÜİSAG Üyesi

  sadece mühendisler mi katılabiliyor ? :kararsız:

     

   
 6. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  sadece belirtilen mühendislikler hatta :) mesela jeofizik yok YİNE...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica