Haber - Iş Sağlığı Ve Güvenliği Ekipmanları Semineri - Kütahya | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Iş Sağlığı Ve Güvenliği Ekipmanları Semineri - Kütahya

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları Semineri

  Inspecco Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Ltd.Şti. işbirliğinde ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) organizasyonunda, “İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları” semineri, KUTSO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  KUTSO 3.Meslek Komitesinin talebi üzerine düzenlenen seminer, uzman Hasan Yılmaz ile Çevre Mühendisi Özlem Atılgan sunumunda yapıldı.

  Seminerde, iş güvenliği kapsamındaki periyodik ölçüm ve kontroller konusunda bilgi verilerek, hukuki ve teknik boyutları anlatıldı. İşletmelerdeki, kaldırma ve taşıma ekipmanları ile basınçlı kaplardan kaynaklanan risklerin azaltılmasına yönelik çözüm önerileri paylaşıldı. Ayrıca, bu ekipmanlardan kaynaklanabilecek olası iş kazalarından korunma yöntemlerine dair bilgi sunuldu.

  Ayrıca, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı ile Çevre Mevzuatları konusunda, işletmelerde yaptırılması gereken ölçümler hakkında bilgi verildi. Gerek çalışanların meslek hastalığına ve iş kazalarına maruz kalmalarının önüne geçilmesi, çevrenin korunması ve kirlenmesinin önlenmesi, gerekse işletmelerin bu kapsamda yasal yaptırımlara maruz kalmalarının engellenmesi için önemli bilgiler paylaşıldı.

  Kaynak:: http://www.43.com.tr/haberler/is-sagligi-ve-guvenligi-ekipmanlari-semineri.aspx


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica