Soru Iş Sağlığı Ve Güvenliği Danışmalık Hizmeti Alımı Hakkında

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında SİBEL TURAN AÇAR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SİBEL TURAN AÇAR

  SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi  Merhaba,
  Çalıştığım firma için İş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Ancak firma araştırmasını nasıl yapmak gerektiği konusunda kafam karışık.
  Firmanın konusunda iyi olduğunu anlamak için nasıl bir yol ileyeyim.

  Herkese iyi çalışmalar


   
 2. Yapılan saha denetimlerinde çalışanların eğitimi konusunda en sık yapılan yanlışlardan birisinin eğitim süresinin yeterli olmaması ve çoğu zaman çalışanlara verilecek eğitimin uzun periyotlara yayılması olduğu görülmektedir. Çalışanlara ilk işe başlamadan önce kesinlikle bilgilendirilmesi gerekli olan konular, karşılaşabileceği tehlikeler, bunlara karşı alınan tedbirler vb. hususlarda bir ön eğitim verilmelidir. Verilecek olan eğitimlerin süreleri bir bütün halinde düşünülerek dört saat ve katları şeklinde parçalanabilir. Yalnız en yüksek verim alınabilmesi için sürenin makul periyotlarda tutulması ve eğitime katılacakların ihtiyacı olan konuların seçilmesine özen gösterilmesi önemlidir. Çalışanlara verilecek eğitimler, çalışanların işe girişlerinde ve işin devamı süresince belirlenen periyotlar içinde az tehlikeli, tehlikeli, çok tehlikeli işyerleri için sırasıyla en az sekiz saat, on iki saat ve on altı saat olarak her çalışan için düzenlenmelidir (Eğitim Yön. madde 11).

   
 3. SİBEL TURAN AÇAR

  SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi

  Recep bey bilgilendirme için teşekkür ederim ancak benim sorumun cevabı bu değil. BEn danışmanlık hizmeti alımı hakkında bilgi arıyorum.

     

   
 4. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Sibel hanım merhaba

  Öncelikle danışmanlık almaktan kastınız, çalıştığınız bir firma yada bir kişi var ve ona denetlesin diye mi böyle bir arayışa girdiniz yoksa firmanız için bir OSGB yada bir kişi arayışınız mı vardır?

  iki durum içinde cevap vermeye çalışıyım.

  1- Çalıştığınız bir firma yada kişi var ve denetleme yapılmasını isterseniz çalıştığınız sektörde en az 2 3 yıl tecrübesi olmasına dikkat edilmeli. Denetleyecek kişi denetlenecek kişiden daha bilgili ve dökümantasyon konusunda daha fazla yetkin olmalı.

  2- Eğer firmanıza yeni bir danışmanlık alacaksanız seçeceğiniz firmanın yetkilendirilmiş olmasına dikkat edilmeli. Eğer bir şahısla çalışacaksanız çalıştığınız sektörde yaptığı çalışmalara bakılmalı. Referans kısmı benim için önemlidir. OSGB de olsa kişi de olsa referanslarını aramakta fayda vardır.

   
  SİBEL TURAN AÇAR bu yazıya teşekkür etti.
 5. SİBEL TURAN AÇAR

  SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Hüseyin Bey,

  Firmamızda çalışan uzmanımız var, 1. cevabınız benim sorumun cevabı. teşekkür ederim. Peki 2-3 yıllık deneyim olan kişilere nasıl ulaşırım ben. Büyük firmaları arayıp siz kimden danışmanlık alıyorsunuz, memnunmusunuz diye sormak mı lazım.

     

   
 6. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Sibel hanım

  Bir kaç firmadan teklif alıp daha sonra referanslarını değerlendirebilirsiniz. Tabi ki firmaları arayıp bunu sormak doğru olmaz.

   
 7. Bekir AVCI

  Bekir AVCI TÜİSAG Üyesi

  Sibel Hanım Merhaba,
  Öncelikle firmanızın faaliyet konusu nedir,tehlike sınıfı nedir,çalışan sayınız nedir?.
  Firmanızda uzman dörevli olduğunu belirtmişsiniz ,sizde uzmansınız ...ama bir danışmana ihtiyacınız var. Firmaqnızın faaliyet alanına giren özel bir konuda daışmanlığa ihtiyacınız var ise..o konuya meslek olarak haim ve uzmanlık olarak yeteri bilgi ve deneyime sahip birini bulmanız gerek.Yada firmalara açıklayıcı bilgiler sunarak onlardan danışmanlık istemelisiniz.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica