İş sağlığı ve güvenliği bünyesinde alınacak belgeler ne yarar sağlar ? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş sağlığı ve güvenliği bünyesinde alınacak belgeler ne yarar sağlar ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Hacer ULUSOY tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hacer ULUSOY

  Hacer ULUSOY TÜİSAG Üyesi  İş sağlığı ve güvenliği 1. sınıf öğrencisiyim. 2. sınıfta okuyan arkadaşlarımız iş sağlığı ve güvenliği bünyesine giren birçok sertifika alıyorlar. sizce bu belgeler ne kadar gerekli? iş hayatına atılmadan önce mi alınmalı? yoksa sonra da alınsa olur mu? bize ne kadar yarar sağlar?


   
 2. leyla

  leyla TÜİSAG Üyesi

  aldığınız belgelerin katılım yada başarı belgesi olmasına önem verin. iş bulmanızda etkisi ne olur tartışılır ama işverenin karşısındaki insanda bu tür donanımlar görmek hoşuna gider.benim önerim özellikle işinize yarayacağınızı düşündüğünüz sertifikaları özellikle başarı sertifikalarını alın.örneğin ilkyardım, OHSAS ,İSO ,iç denetçi eğitim sertifikaları gibi

   
  FeLis_Leo, mus.esen ve Hacer ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
 3. Hacer ULUSOY

  Hacer ULUSOY TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. sizin tartışılır dediğiniz noktada benim tereddütlerim başlıyor aslında. önce hedefimde uzmanlık var. önceden bu belgelerin iş yaşamına başladıktan sonra da alınabileceği tarafındaydım. ama arkadaşlarımın sürekli bu tür belgeler için başvuru yaptığını görünce kafamda bir sürü soru işaretleri oluşmaya başladı. ben de tavsiye almak için danışıyorum.

     

   
 4. bvarol

  bvarol TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği eğitimleri sonucu aldığınız her belge sizi iş başvurularında CV nizle bir adım öne geçirecek belgelerdir. Bu belgelerin başarı belgesi ve resmi kurumlardan alınması ayrı bir avantaj sağlar. Genel eğitimlerin yanında spesifik konularda alınan eğitim belgeleri iş hayatınızda fayda sağlayacaktır.

  Örneğin;
  Yüksekte çalışma
  Kimyasalların yönetimi
  Acil durum
  Eğiticinin eğitimi eğitimleri
  Ergonomi
  Fiziksel riskler
  ..

  vb. daha özel konulara eğilmenizi öneririm.

   
  Hacer ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica