Soru : İş Sağlığı Güvenliği Uzman Olmam Bana Fayda Sağlar Mı ?

Baydemir870

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar
açıköğretim 2 yıllık mezunum. uzmanlık eğitimini tamamlayıp c sınıfı uzman olayı düşünüyorum ancak şu an 696 saylı khk ile kadroya geçenlerden kamu işçisi olarak çalışıyorum. uzmanlık eğitimini alırsam ve mayıstaki sınavı geçersem bana özel sektörde yapabileceğim herhangi bi faydası olur mu?

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba arkadaşlar
açıköğretim 2 yıllık mezunum. uzmanlık eğitimini tamamlayıp c sınıfı uzman olayı düşünüyorum ancak şu an 696 saylı khk ile kadroya geçenlerden kamu işçisi olarak çalışıyorum. uzmanlık eğitimini alırsam ve mayıstaki sınavı geçersem bana özel sektörde yapabileceğim herhangi bi faydası olur mu?
Merhaba,
Öncelikle iş güvenliği uzmanı olmak ve iş yerlerinde iş güvenliği önlemlerini almak çok önemli ve ciddi bir iş.
Burada herhangi olası ihmal birilerinin canına mal olabileceği gibi sizi de hapse gönderebilir.
Bundan dolayı gelir yerine titizlikle bu işi yapıp, çıkabilecek olan sorumlulukları göğüsleyebilir misiniz onu değerlendirmeniz lazım diye düşünüyorum.
Ülkemizde maalesef herşeyde ilk önce parayı düşünmemiz gerekiyor ama iş güvenliği uzmanlığı hizmeti vermek bence ek gelir olarak düşünebileceğiniz en son şey olmalı.
Aynı zamanda kanaatimce bir iş güvenliği uzmanı aşağıdaki özellikleri taşımalıdır;
- Dikkatli olmalı,
- Titiz olmalı,
- Araştırmacı olmalı,
- Öğrenmeye ve eğitime açık olmalı,
- Karşısındakini olayları en basit şekilde anlatıp ikna edici olmalı (yani bir nevi öğretmen)
- Soğuk kanlı olmalı,
- Yufka gibi yüreği olsa da gerektiğinde yine çalışanın daha büyük zarar görmemesi adına gerekli cezayı uygulayabilecek olmalı,
- Mantıklı ve inisiyatif sahibi olmalı,

Bunlar benim aklıma gelen başlıca özellikler. Eminim arkadaşlarımız bunlara daha fazlasını ekleyeceklerdir.

Nitekim bu mesleği para kazanmak için değilde severek seçip yapmanız lazım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.