Iş Müfettişi Yardımcılığı Sınav Ilanı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Müfettişi Yardımcılığı Sınav Ilanı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında buketdemir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan 150 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına Ankara’da yapılacak sınavla, 50 SOSYAL ve 100 TEKNİK yüksek mühendis veya mühendisi olmak üzere İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır
  [​IMG]


  Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığından:
  İŞ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan 150 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına Ankara’da yapılacaksınavla, 50 SOSYAL ve 100 TEKNİK yüksek mühendis veya mühendisi olmak üzere İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.
  Sınava katılma şartları;
  A) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki nitelikleri haiz olmak,
  B) Sınavın yapıldığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
  C) 2011 veya 2012 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına katılmış ve İşin Yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-46 puan türünden en az 75 puan, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-13 puan türünden en az 75 puan almış olmak,
  (Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (200 Sosyal, 400 Teknik) sayıda adaya sınava giriş belgesi gönderilerek sınava davet edilecektir. Ancak sınava davet edilecek son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylarda sınava çağırılacaktır.)
  D) İşin yürütümü ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İdari Bilimler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksek okullardan birini bitirmek,
  İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için; Tıp Doktoru, Mimar, Elektrik, Maden, Jeoloji, Metalurji, İnşaat, Elektronik, Makine, Kimya, Endüstri, Fizik, Bilgisayar, Tekstil, Petrol, Uçak, Gemi, Çevre yüksek mühendisi veya mühendisi olmak,
  E) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli olmak,
  F) Tutum ve davranışları, varsa sicili yönünden müfettişliğe engeli olmamak,
  G) Bu sınava ikiden fazla girmemiş olmak,
  H) Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru formu ile birlikte diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak Kurula vermiş olmak.
  Başvurular 13.08.2012 günü başlayacak, 28.08.2012 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir.
  Sınava girecek adaylar Bakanlığımız www.csgb.gov.tr internet sayfasında yer alan bağlantı üzerinden doldurarak imzalayacakları başvuru formu çıktısı ve ekleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, yukarıda belirtilen belgelerin İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç, son başvuru tarihi olan 28.08.2012 mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmaz. Bu süreden sonra gelen belgeler ve ekleri gönderilmeksizin yapılacak online başvuru kabul edilmez.
  Yazılı sınav 22.09.2012 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek, sınavın yapılacağı yer ve saati gösteren sınav giriş belgesi, sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla gönderilecektir.
  Adaylar alacakları “sınav Giriş Belgesi” ile ayrıca fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi v.b.) göstermeden sınava katılamazlar. Yazılı sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarih yazı ile bildirilecektir. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yer ve tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın giriş katında, www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.
  Başvuru koşulları, sınav konuları ve detaylı bilgiyi içeren broşür ile başvuru formu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan ve www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinden edinilebilir.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
  İş Teftiş Kurulu Başkanlığı
  İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA  :))) iş güvenliği sertifikası almaya hak tanıdığınız JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ neden acaba bu kadrolara başvuru yapamıyor.oof oofff :) umarım şartları uyan birileri çıkar aramızdan :)


   
  Seylan Aygün, GKCN07, Aytuğ ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Hakan KESKİNKILIÇ

  Hakan KESKİNKILIÇ TÜİSAG Üyesi  teşekkürler paylaşım için...
  teşekkürler paylaşım için...

   
  buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
 3. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  :mustafa: yaştan kaybediyom buket hanım...:ağlama:...

     

   
 4. ali yıldırım

  ali yıldırım TÜİSAG Üyesi

  şartlar bana uyuyor ama devlet memurları aç .ben bu sınava girmeyi düşünmüyorum...

   
 5. yasin123

  yasin123 TÜİSAG Üyesi

  gıda mühendisliği de yok yaaa :)

     

   
  buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
 6. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Doldurulacak formu bakanlık sitesinde bulabilen var mı? Varsa linkini eklerlerse sevinirim. Bakanlığın sayfası labirent gibi :)

   
 7. Hakan KESKİNKILIÇ

  Hakan KESKİNKILIÇ TÜİSAG Üyesi

 8. melikealici

  melikealici TÜİSAG Üyesi

  Keşke uzmanlık sınavını geçenlerede böyle bi hak tanısalardı. sonuçta ayrıca bi sınav daha var.   
 9. safetypro

  safetypro TÜİSAG Üyesi

  yani müfettiş yardımcılarının 3000, müfettişlerin 4500 civarında aldığını duydum memurlar.nette öyle yazıyor böyle bir durumda aç ifadesi sanırım çok muğlak kalıyor.

     

   
 10. murat avcı

  murat avcı TÜİSAG Üyesi

  3000 ? süper bir rakam.   
 11. ayfer

  ayfer TÜİSAG Üyesi

  2500 ile başlayıp 4500 e kadar çıkıyormuş maaşlar   
 12. fmertuzun

  fmertuzun TÜİSAG Üyesi

  neden uzmanlık vasfı yeterli olmuyor da yalnızca mühendislik alıyorlar acaba bir fikri olan var mı ?

   
 13. murat avcı

  murat avcı TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanları nedne başvuramıyor :S C sınıfı olanlar için sölüyorum tabiki. ne biçim iş bu ya:S
   
 14. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  sınavın uzmanlıkla alakası yok olamazda zaten. devlete KPSS ile alım yapılır. KPSS puanı yeten adaylar arasında sınav yapılır ve seçilir.
  başka türlüsü düşünülmez zaten. burada ki avantaj elemede belli olur. uzmanlığı olan aday ile, diğer adayın sınavı bir olmaz.

   
 15. Abdulkadir SARIALTIN

  Abdulkadir SARIALTIN TÜİSAG Üyesi

  Şöyle madde olabilirdi ki benzer uygulama yapan kurumlar var. Kpss den gene istesinler puanı ama İş güvenliği uzmanı olmak diye şartda koysalar daha iyi olurdu bencede. Ben zaten başvurmayacağım ama daha doğru olurdu. En azından uzman olan arkadaşların belli bir bilgi birikimi hatta tecrübesi olan arkadaşlar var. Sıfırdan biri geleceğine mesleğin içinden birilerinin gelmesi daha doğru iki taraf içinde...   
 16. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  bende meslekten :sustum:

   
 17. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  aman sınava gireyim de kazanırsam bakarım mantığı ile sınavlara ve sıralamaya girip bu işi gerçekten isteyen insanlara engel olmadığınız için tebrik ederim :)

   
 18. ali yıldırım

  ali yıldırım TÜİSAG Üyesi

  rica ederim herkes istediğine daha hızlı kavuşması dileğiyle

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica