Haber Iş Makinesini Yakana Ödül Verecek - Ordu

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İş Makinesini Yakana Ödül Verecek

  1.jpg

  Ordu’nun Ünye ilçesinde Ahmet Gürcüoğlu’na ait iş makinesi gece vakti kundaklandı. Kundaklamayı kimin yaptırdığını öğrenmek istediğini belirten Ahmet Gürcüoğlu, bunu kendisine söyleyeni ödüllendireceğini belirtti.

  Edinilen bilgiye göre, olay, Ordu’nun Ünye ilçesinde 00.30 sıralarında meydana geldi. Ünye Çevre Yolu’ndan geçen araçların iş makinesinin yandığını fark etmesi ve itfaiyeye haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Maddi hasarın yaşandığı yangında iş makinesinin kim ya da kimler tarafından yapıldığı bilinmezken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


  22.jpg

  Ünye’de ekmek fırını işletmecisi Ahmet Gürcüoğlu, 2 yıl önce Ünye Çevre Yolu kenarında aldığı araziye yeni bir tesis yapmak istediğini ve bunun için iş makinesi alarak araziyi düzenleme başladıklarını belirterek, kimseyle araç yakma derecesinde husumetinin olmadığını belirtti. Yangının birileri tarafından kasten çıkarıldığını düşünen Gürcüoğlu, “Bu arazi bana ait, 2 yıl önce almıştım. Yamaç olduğu için araziyi düzeltmek üzere iş makinesi çalışıyordu. Fırın veya dinlenme tesisi yapmayı düşünüyordum. Bunu yapmak için bir tane iş makinesi aldık, yavaş yavaş kendi işimizde kullanıyorduk. Gece saat 01.00 sıralarındaydı, yoldan geçen vatandaşlar aracın yandığını gördüğünde 155 ve 110’u aramışlar. Söndürüldükten sonra aracın üzerindeki irtibat numarasından bizi aradılar. Geldiğimizde söndürülmüş, polis inceleme yapıyordu. Aracın kapısının açık olduğunu öğrendik. Muhtemelen anahtarla açılmış, yakıldığı da belli. Çünkü ana şalterler kapalı. Elektrik kontağından çıkan bir yangın değil. Kundaklama olma ihtimali çok yüksek. Aracımızı yakacak kadar kimseyle kavgalı değiliz. Bu sektörde de değiliz, biz sadece kendi işimizi yapalım diye aldık iş makinesi” dedi.

  10 BİN TL PARA, ÖMÜR BOYU İŞ

  “İş makinesinin kimin yaktığını değil, kim tarafından yaktırıldığını merak ediyorum” diyen Gürcüoğlu, bunu kendisine söyleyen kişi iş makinesini yakanlar dahi olsa onu ödüllendirip kimseye söylemeyeceğini kaydetti. Bu olayı ispat ederek kendisine söyleyene 10 bin TL para ödülü ve ömür boyu çalışacağı iş vereceğini belirten Gürcüoğlu, “Önemli olan bunu kimin yaptığı değil, kimin tarafından yaptırıldığıdır. Onu bulmak için uğraşacağım ve bulacağım. Burası Güneydoğu değil, bunları Karadeniz’de duymak zordur. Ben bunu yapanı bana söyleyeni ödüllendireceğim. Kendisine iş bile vereceğim. Bunu yapan bile kendisi ben yaptım dese onu gizli tutup ödüllendireceğim. Çünkü benim kimse ile bireysel bir sorunum olmadı. Biri bunu tek başına yakmadı. Kimin ne isteyip de bunu yaptığını öğrenmek için uğraşacağım. Bunu yapanı ispat eden ve bana söyleyenin ismini açıklamayacağım, ona 10 bin TL para verip ödüllendireceğim ve ömür boyu çalışacağı iş vereceğim” şeklinde konuştu.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica