Iş Kazasi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Kazasi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında omark tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. omark

  omark TÜİSAG Üyesi  merhaba arkadaşlar,
  dün fabrikamız sahasına dışarıdan gelen bir kamyoncu kamyon kapağını açarken kapağın üzerine düşmesi sonucu yaralandı.Çok şükür şu an durumu gayet iyi.Şimdi bu durumu iş kazası olarak bildirmem gerekiyor mu?Bu konuda değerli fikirlerinizi bekliyorum.


   
 2. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, şöför kimin elemanı ise o kişinin bildirim yapması gerekli. Bağkurluysa da kendisi yapacak. bildirim o tarafın sorumluluğu. ama eğer bir sorun çıkar örneğin beyin hasarı oluşur da iş cezai dava olursa, kazadan siz de sorumlusunuz

   
 3. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  sevecen hanım ilgi ve alaknıza çok teşekkür ediyorum.Size bir sorum daha olacak.Başkasının yapması gereken bir faaliyetten ben nasıl sorumlu tutulabilirim.Şöfer eğer ki ben hiç bi yere bildirimde falan bulunamam yada tamam ben bildiririm deyip bildirmez ise sonrasında ben o kişinin yapması gereken bir fiilden dolayı nasıl suçlu bulunurum.Bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz?

     

   
 4. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Peki burda nasıl bir süreç işleyecek taşeron çalıştıran işveren açısından?

   
 5. Serhat Ay

  Serhat Ay TÜİSAG Üyesi

  size nacizane bir tavsiye ; şayet şöför kendi kafasına buyruk olarak kapağı açıp ve nakliye firmasının yanlış istiflemesinden dolayı bu kaza yaşandıysa sizin açınızdan pek bi problem olmaz ama dikkat edin şöför herhangi bi kağıt imzalatmadıysa kimseye yani ben kendi başıma buyruk bu işi yaptım derse bir sıkıntı olmaz. Eğer sizin firmanızdan bir yetkili ben bu kapağın açılmasına izin verdim ve imzaladığım kağıtta bu yani elinizde bir delil varsa ozaman kaza bildiriminide nakliye firmasıyla birlikte yapın derim. Geçmiş olsun kolay gelsin

     

   
 6. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  teşekkürler arkadaşlar

   
 7. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  Malesef içeri giren herkesden bizler sorumluyuz. zaten bildirim olmaması sadece para cezası ve bunu siz ödemezsiniz. ancak sorumluluğunuz adamız sağlığı hakkında.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica