Soru : Iş Kazası Yardım Lütfen

Selin Akyıldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba;
Firmalarımdan birinde aylar önce iş kazası yaşandı.Personelin el parmaklarında sinir kaybı yaşandı.Personel 1 ayı aşkın raporluydu ve daha sonra işten ayrılmıştı.Bugün firma beni aradı ve personelin firmayı mahkemeye verdiğini ve firma sahibini karakoldan çağırdıklarını söylediler.Karakoldan iş güvenliği uzmanında kimlik bilgilerini istemişler.Bu durum ilk defa
başıma geldiği için beni nasıl bir sürecin beklediğini bilmediğim için tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen.

S. Ahmet BAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendinize iş hukuku bilen bir avukat bulun. işverenin avukatını kesinlikle kullanmayın. Büyük ihtimalle çalışan şikayeti vardır. Hakkınızda taksirle yaralama suçuyla ilgili ceza davası açılabilir. Arkasından çalışan veya işveren tarafından (rücu) açılacak tazminat davalarının muhatabı olma ihtimaliniz var.

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ahmet beyin dediklerine aynen katılıyorum. Ek olarak ise o firma ile yazmış olduğunuz tespit ve öneri defteri sayfaları ,firmaya gönderdiğiniz emaillerin çıktıları ,firmada düzenleme ve eğitimler ile ilgili resimler , eğitim notlar gibi evrakların hepsini alın .firmdan çalışanlardan kaza günü veya sonrası tutanak tuttunuz ise o tunaklar ile birlikte tekrar bir sorgulama gibi 2 değişik arkadaşa tutanak yazdırın. bu arkadaşları bence videoya çekin ama tek tek , olan nasıl meydana geldiği hakkında konuşun. zimmet forumları , kkd ler gibi ayrıntıları konuşun. Kaza geçiren arkadaşın bu kazada bir kusuru varsa onu konuşun. eğer bu kusuru işverene iletmiş iseniz işveren hiç bir şey yapmamış ise siz pek bir ceza almazsınız bence.

Selin Akyıldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
İnanın moralim çok bozuk. Uykularım kaçtı.
Başa geleni çekicez artık hakkımda hayırlısı Allah utandırmaz ihşallah.

Paqe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
İnanın moralim çok bozuk. Uykularım kaçtı.
Başa geleni çekicez artık hakkımda hayırlısı Allah utandırmaz ihşallah.
Sonuç ne oldu?

ONUR GÜRER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
gerekli tespitleri ve uyarıları yapıldıysa sıkıntı olmaz

ALKAN BAYKAL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
geçmiş olsun

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba;
Firmalarımdan birinde aylar önce iş kazası yaşandı.Personelin el parmaklarında sinir kaybı yaşandı.Personel 1 ayı aşkın raporluydu ve daha sonra işten ayrılmıştı.Bugün firma beni aradı ve personelin firmayı mahkemeye verdiğini ve firma sahibini karakoldan çağırdıklarını söylediler.Karakoldan iş güvenliği uzmanında kimlik bilgilerini istemişler.Bu durum ilk defa
başıma geldiği için beni nasıl bir sürecin beklediğini bilmediğim için tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen.
hiç bişey olmaz canını 1 sn bile sıkma

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
hiç bişey olmaz canını 1 sn bile sıkma
bence de adam ölmediği sürece bir şey olmaz.işvereninin sigortası vardır.Hem maddi konuya girmezsin o iş mahkemesinde görülür ona gidip karışma . Diğer durumda iş veren maddi kısmı öder. Çünkü itibar kaybetmemek için...Sen Asliye ceza mahkemesinde sabıkan yoksa hükmün ertelenmesini alırsın , taksirle yaralama çok tutmaz ve yargıtaya temyize gönder idari paraya da cevrilir ya da hükmün ertelenmesi uygulanır.Sabıkan yoksa daha sonra da başkaları da dava açarsa gene hükmün ertelenmesine gider.yargıtaydan sonuçlanması 9 yıl bile alır. İşveren sigortayı versin karşı tarafa onlar ordan parayı alsın. Zaten mahkemeye veren işçi maalesef yeni parmak alamayacak parayı alıp ailesine çocuklarına geçim yaptırma peşindedir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.