Haber - Iş Kazası Hayatını Kararttı - Kastamonu | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Iş Kazası Hayatını Kararttı - Kastamonu

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İş Kazası Hayatını Kararttı

  [​IMG]

  Kastamonu’da, bir konağın tamirat inşaatında çalışırken geçirdiği kaza sonrası engelli hale azalma gösteren yapım ustası, evine ekmek götürebilmek için mısır satıcılığına başladı.

  Kastamonu’nun Hepkebirler Mahallesinde önceden yanmış bir konağın tamirat inşaatında çalışırken geçirdiği iş kazası sonrası engelli hale azalma gösteren Yücel Taban (38), çalışamadığı için faturalarını ödeyemez bir hale geldi. Esentepe Mahallesi’nde gereksinim sahibi aileler için yapılan TOKİ konutlarında ikamet eden Yücel Taban, bununla beraber engelli hale düştüğü için hiç kimsenin kendisini işe almadığını, bu sebepten evine ekmek götürebilmek için mısır satmaya başladığını kaydetti.

  Geçirdiği iş kazası sonrası hastanede sıkı bakımda kalan Yücel Taban, bu zaman zarfından kendisini çalıştığı firmadan hiç kimsenin aramadığını ve art de işe almadıklarını belirtti. Çalıştığı şirket meselesinde şikayetçi olduğunu belirten Taban, ailesine bakabilmek için arkadaşlarının sayesinde mısır satmaya başladığını söyledi.

  Taban’ın bir konağın tamirat inşaatında çalışırken takribî 4 mt. uzunluğunda ve 2.70 mt. yüksekliğinde duvar çökmesi sonucunda sakat kaldı. Yücel Taban’ın tıpkı sürede bakmakla yükümlü bulunduğu ve bu sene okula gitmesi gereken 5 yaşında Melike adında bir kızı bulunuyor. Taban ailesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yardımlarıyla geçimini zorluklar arasında sürdürmeye çalışıyor.

  İş kazası geçirmeden evvela tüm ihtiyaçlarını ve ailesini geçindirebildiğini aktaran Taban, geçirdiği iş kazası sonrası hayatının karardığını ve sakat kaldığı için kendisine işe almadıklarını kaydetti.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica