Haber Iş Kazalarında 10 Yılda 11 Bin Kişi Öldü

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İş kazalarında 10 Yılda 11 Bin kişi öldü
  Son 10 yılda meydana gelen iş kazalarında, 11 bin kişinin hayatını kaybetti.
  [​IMG]
  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu eğitimde Türkiye’de son 10 yılda meydana gelen iş kazalarında, 11 bin kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

  Eğitimde konuşan İş Güvenliği Uzmanı İsmail Kahraman, bu durumun önüne geçilmesi için tedbir alınması gerektiğini söyledi.

  Kahraman, Türkiye'de ve bütün dünyada iş kazaları ve meslek hastalıklarında yeterli önlemler alınmıyor bu nedenle günde ortalama dört kişi bu sebeple hayatını kaybediyor. İş kazalarını önlemek amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 2012 yılında yürürlüğe girdi, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut şartların da iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlediğini belirtti.” İfadelerini kullanırken sözlerini şöyle sürdürdü:

  “İşveren mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dahil her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale getirilmesi ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapar. İşyerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uyulup uyulmadığını izler, denetler ve uygunsuzlukların giderilmesini sağlar.”


  Kaynak: http://www.trthaber.com/haber/turkiye/is-kazalarinda-10-yilda-11-bin-kisi-oldu-109869.html


   
  Fatih Bozoklar ve uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica