Iş Kazaları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında fcaral tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. fcaral

  fcaral TÜİSAG Üyesi  Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında metan gazı patlaması sonucu oluşan göçükte 5 madenci hayatını kaybetmiş....Patlamayla birlikte oluşan göçükte 5 işçi hayatını kaybederken, bazı işçilerin göçük altında mahsur kaldığı bildirildi.


   
  HATİCEORKUN bu yazıya teşekkür etti.
 2. bahrig

  bahrig TÜİSAG Üyesi

 3. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Ölü sayısı 8 olmuş...
  Ancak Genel Müdürlüğün açıklamasına göre patlamadan önce tüm önlemler alınmış herşey normalmiş diyor. Belki bu kaza %2 lik dilime girebilir.

     

   
 4. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Bir oto tamirhanesinde çalışan kişi, sabah saatlerinde tamirhanedeki araçlardan birinin içerisinde ölü olarak bulunuyor. Araç çalışır durumda merhumun ayağı gaz pedalında. Otopsi yapılmış ama ölüm nedeni henüz belli değil yani sonuç henüz açıklanmamış yakınlarına. Sorum şu merhumun ölüm nedeni ne olursa olsun bu bir iş kazası mıdır?

   
 5. caferk

  caferk TÜİSAG Üyesi

  Evet iş kazasıdır

     

   
  mühendis1985 bu yazıya teşekkür etti.
 6. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  İşyerinde olduğu için iş kazasıdır.

   
  mühendis1985 bu yazıya teşekkür etti.
 7. fcaral

  fcaral TÜİSAG Üyesi

  Daha önce buna benzer bir örneği eğitim aldığım kurumda iken duymuştum...Bir şantiyenin ; işçilerin kalması için ayrılan bölümünde bu şekilde bir ölüm yaşanıyor.Gece sağlıklı bir şekilde yatan işçi,sabah yatağında ölü bulunuyor.İşçilerin kaldığı kısım,İş yeri alanına girdiği için , bu olayın iş kazası olduğu belirlenmişti.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica