Haber Iş Kazaları Sabah Ve Akşam Saatlerinde Daha Yoğun

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İş Kazaları Sabah Ve Akşam Saatlerinde Daha Yoğun
  [​IMG]

  Dicle Üniversitesi Halk Sağlığı A.D Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ceylan, her gün ilk saatlerde 12 bin 696 iş kazası meydana geldiğini söyledi.
  Dicle Üniversitesi Hastanelerinde işe yeni başlayan personel ile İntör Doktorlara yönelik iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim semineri verildi. Başhekimlik Konferans Salonunda başlayan iş sağlığı ve iş güvenliği eğitim seminerinde iş kazaları sinevizyon gösterisi ile örnekler verilerek anlatıldı.

  İLK SAATLERDE HER GÜN 12 BİN KAZA

  Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Ceylan, personelin daha güvenli ortamlarda çalışabilmesi amacıyla iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi verdi. Eğitim seminerinde, kazaların en çok sabah işe başlandığı saatlerde ve akşamüstü iş bırakımına yakın saatlerde meydana geldiğine dikkat çekilerek "İstatistiklere baktığımızda sabah işe başlanan saatlerde ve akşam iş bırakımına yakın saatlerde iş kazalarının arttığını görüyoruz. Yapılan istatistiklere baktığımızda ilk saatte her gün 12 bin 696 iş kaza meydana gelirken bu kaza sayısı beşinci saatte 6 bin 667'ye düşüyor.

  SON SAATLERDE 11 BİN

  İş bırakımına yakın saatlerde tekrar bir yükselme görüyor ve 8. saatte kaza sayısı 11 bin 317'ye çıkıyor. Bunda temel etken gece geç saatlere kadar uyumama ve dolayısıyla dinlenmeden işe gelme ve akşam saatlerinde de bir an önce gitme sabırsızlığı yatmaktadır. Dikkatli olmamız ve gereken önlemleri almamız halinde kaza sayısında çok büyük ölçüde düşmeler olacaktır" denildi.. Günde 4 saat verilecek olan eğitim semineri 3 gün sürece.


  Kaynak: http://www.haberler.com/is-kazalari-sabah-ve-aksam-saatlerinde-daha-yogun-5410792-haberi/


   
  Fatih Bozoklar ve OGÜN. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica