İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku - Prof. Dr. Müjdat Şakar

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Kitaplar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  [​IMG]

  İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku öğrenimi, ülkemizde son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Sosyal bilimler alanında eğitim ve öğretim veren fakülte ve yüksek okulların hemen her bölümünün, ayrıca teknik bilimler alanındaki mühendislik fakültelerinin programlarında İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersine yer verilmektedir. Zira bu okullardan mezun olan öğrencilerin büyük çoğunluğu, çalışma hayatında ya işçi ya da işveren olarak görev alacaklardır.
  İş (hizmet) sözleşmesine göre çalışan herkes, ister mühendis ister amele olsun, hukuki konum olarak "işçi" sayılır ve İş Hukukunun ilgi alanına girer. Bu kişiler Sosyal Güvenlik Hukuku açısından da "sigortah"dırlar. İşçi çalıştıranlar da," işveren" olmaları sebebiyle, İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku bilgilerini öğrenmek durumundadırlar.
  Özellikle Meslek Yüksekokullarında okuyan öğrenciler için hazırlanmış, basit anlatımlı, örnekli ve kuramsal bilgileri sorunlara uygulamayı amaçlayan, örneklerle desteklenen bu kitap, öğrencilerimize İş Hukukunu ve Sosyal Güvenlik Hukukunu sevdirecek ve başarılarını etkileyecektir. (Sunuş'tan)

  Konu Başlıkları
  İş Hukukuna Giriş
  İş Hukukunun Kaynakları
  İş Hukukunun Temel Kavramları
  İş Hukukunun Kapsamı
  İş sözleşmesinin Yapılması
  İşSözleşmesinin Türleri
  İş Sözleşmesinde Tarafların Borçları
  Çalışma Süreleri
  Dinlenme Süreleri
  İş Sözleşmesinin Sona Ermesi
  İş Güvencesi.


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica