Iş Güvenlik Uzmanlığı Sınıfları

ibrahimbal2165

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar, ben c sınıfı iş güvenlik uzmanıyım. B sınıfı iş güvenlik uzmanı olabilmek ilçin bakanlığın sayfasında şöyle yazıyor; (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlar (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olabilir. ben herhangi bir şirkette çalışmayıp kendi nam ve hesabıma 3 yıl boyunca risk analizleri , acil eylem planları vs. yaparsam 3 yıl sonra ( B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilirmiyim???

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar, ben c sınıfı iş güvenlik uzmanıyım. B sınıfı iş güvenlik uzmanı olabilmek ilçin bakanlığın sayfasında şöyle yazıyor; (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlar (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olabilir. ben herhangi bir şirkette çalışmayıp kendi nam ve hesabıma 3 yıl boyunca risk analizleri , acil eylem planları vs. yaparsam 3 yıl sonra ( B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilirmiyim???

İbrahim bey belki ters bi cvp olcak ama ben 4 sene evde calculus, dif ve benzeri dersleri çalışsam mühendis diploması alabilir miyim gibi olmuş bu soru. :) İSG katip'e bir şirket üzerinden 3 sene kayıtlı olmanız gerekmekte dışardan iş yapabilirsiniz ama kayıt olmanız şart...

Cem BAYDAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Ediko isimli arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Bakanlık her seferinde açık açık söylemese de tüm işler İSG-KATİP üzerinde yürür.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.