Soru : Iş Güvenliği Ve Sağlığı Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Program Duyurusu

İş Güvenliği ve Sağlığı Yüksek Lisans Programının Uzaktan Eğitimi olsa yüksek lisans yaparmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    31

İBRAHİM GÜRLER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sayın İş Güvenliği Uzmanı / Adayları,

Sürekli gelişerek büyümeye devam eden ve her geçen gün yeni projelere imza atan Gediz Üniversitesi, İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans programından sonra 2013 – 2014 Güz Döneminde Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim dalı bünyesinde sanayide bu konuda var olan yetişmiş eleman açığını kapatmak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programını bünyesine kattı.

İlgili yüksek lisans programına en az dört yıllık lisans diplomasına sahip olan herkes olmakla birlikte özellikle mühendislik fakültelerinin tüm bölümleri, tıp fakülteleri, fen edebiyat fakültelerinin fizik ve kimya bölümleri, mimarlık bölümü, teknik eğitim fakültelerinden teknik öğretmen olarak mezun olanlar, teknoloji fakülteleri mezunları, başvurabilir.

İlgili yönetmeliğe göre İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlarına doğrudan B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girme hakkı verilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yükseklisans (Tezli/Tezsiz) Programından mezun olanlar lisans alanları ve halen mevcut İSG Mevzuatına göre, İşyeri Hekimi, İşyeri Hemşiresi, İş Güvenliği Uzmanı olarak Kamu ve Özel Kuruluşlarda görev yapabilmekte, bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Meslek odaları, Sendikalarda ve Eğitim Kurumlarında uzman ve eğitici olarak görev alabilmektedir. Ayrıca, mezunlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı” sınavında başarılı olmaları halinde “B Belgesi” sahibi olabilir.

Programa son başvuru tarihi 09 Eylül 2013 olup, başvurmayı düşünen adaylar ayrıntılı bilgiyi http://fbe.gediz.edu.tr/adresinden alabilirler.

is_guvenligi.jpg

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.