Haber Iş Güvenliği Uzmanlığında Skandal / Yanlışlık Gerçek Oluyor !... - Adnan Ağır

Konu, 'Köşe Yazıları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  n komutan, bulentim77, Fatma Zişan ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. MNG

  MNG Guest

  Sn. Adnan Ağır'ın gündeme ilişkin yazısını okuduğumuzda çoğu saptamasına katılmamak mümkün değil.Gönülsüz başlanmış bir süreç, inanılmaz hatalar ve yol kazaları ile devam ederek bir kaosa dönüştürüldü. Yazıda saptamalarla ilgili bir sorun yok. Ancak çözüm önerileri en az şu anki kaosun nedenleri kadar çözümsüzlüğe hizmet eder niteliktedir;
  1-İSG hizmet kalitesi ile ilgili standart kriterler (indikatör) belirlenmeden sınıflamayı kaldırmak,mevcut açmazı arttırmaktan başka bir işe yaramaz.Bir sistemi kaldırıyorsanız,onu yerine daha yüksek performanslı bir sistemi ikame etmeniz gerekir. Ceberrut yöntem çözüm olmaz.
  2-İSG uzmanlarının mesleki ve sektörel kriterler dikkate alınarak görevlendirmelerin yapılması gerçekci bir çözüm yöntemi olarak görülmekle beraber,mevcut kaosu kısa sürede aşabilmenin mucizevi çözüm anahtarı olmaktan uzaktır.
  3-Kamu görevlisi uzmanların mesai dışında,İSG uzmanlığı yapmaları,evlere şenlik bir öneridir.Bunun tek yararı,mesai dışında zamanını bu işe ayırabilecek kamu personeline ek kazanç sağlamak olacaktır.Çünkü ISG hizmetleri mesai dışında yapılacak işler olamayacak kadar ciddi bir iştir.
  4-sınav takviminin sıkışık olduğu doğrudur.Ancak,Aralık-2014 tarihi uygulanabilir ve organizasyonu yapılabilir,kısaca yönetilebilir bir süreç için uygun bir tarihtir.

   
  oracle2 ve markara bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica