iş güvenliği uzmanlığı sınavı nasıl bir yol izlenmeli ?

simyaci35

Üye
TÜİSAG Üyesi
Değerli İsg Uzmanı ve bilgisi olan arkadaşlar; Sizlerden nasıl bir yol izlemem konusunda yardım beklemekteyim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
meraba,ben uzman değilim sizin gibi uzman adayıyım:)
benim çalışma tarzım;öncelikle eğitim kursunda işlenen 48 konu var.o konuları ilgili yönetmeliklerle birlikte okuyorum,gerekli yerleri not alıyorum.
eğitim konularını birkaç kaynaktan işlemekte fayda var mesela forumumuzda yeterli kaynak mevcut.
ayrıca 4 tane tüzüğümüz var onları okuyorum.
birkaç tebliğ var bizi ilgilendiren onlara bakıyorum.
bunları yapmadan önce 4857 iş kanununu da güzelce bir okudum sınava kadar bi daha okuyacam:ağlama:
şimdilik bu kadar sayın simyacı.....

simyaci35

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba Cem Bey, bildiğim 1 tane tüzük var.O da yaklaşık 40 sene önce çıkan.Diğer tüzükleri nereden bulabilirim?
Saygılarımla...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
4 tane tüzük var bunlar forumda da mevcut veya resmi mevzuat sitelerinde de bulabilirsiniz..
iş sağlığı ve işçi güvenliği tüzüğü
maden ve taş ocakları işl.ve tünel yapımında alınacak iş sağ. ve güv.önlemlerine ilişkin tüzük
parlayıcı,patlayıcı , tehlikeli ve zararlı mad. çalışılan işyerlerinde ve işlerde alınacak tedbirler hakkında tüzük
yapı işlerinde işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü
kolay gelsin

simyaci35

Üye
TÜİSAG Üyesi
Çok teşekkürler Cem Bey, verdiğiniz bilgiler için.
Başarı dileklerimle...
Saygılar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.