İş Güvenliği Uzmanlığı Mesleki Örgütlülük | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş Güvenliği Uzmanlığı Mesleki Örgütlülük

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında palemo tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi  Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun herkese hayırlı olmasını, kazasız, verimli çalışmalar dilerim.

  Daha önce dile getirdiğim, Mesleki Örgütlülük kavramını yeniden ve acil olarak gündeme taşınması gerektiğine inanıyorum. Günümüze kadar olan süreçte ISG Uzmanları yetki-sorumluluklarını kendi eline almış ve herhangi bir TMMOB ye bağlı odaların haricinde faaliyet gösterebilmektedir.

  Fakat bunun yanında IG Uzmanlarının gerek çalışma hayatındaki hak, sorumluluk, hukuki ve mesleki dayanışma için; gerekse sosyal dayanışma ve birliktelik için ivedilikle ortak platform ve bir çatı altında toplanmaya ihtiyaç vardır.   
 2. aybarsyilmaz

  aybarsyilmaz TÜİSAG Üyesi

  Eğer bu yapılmazsa,ne yazık ki şu anda biz MAkine Mühendislerinin içerisinde bulunduğu durumdan daha vahim durumlara düşülebilir.GErçi zaten hiç bir hakkımız yok ama daha kötüsü ne olabilir diye düşünüyorum da...

   
  surveyan bu yazıya teşekkür etti.
 3. necdethaykir

  necdethaykir TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar oda olabilmemiz için bildiğim kadarıyla kanun çıkması gerekiyor . Bilenler varsa paylaşsın. Bilgi sahibi olalalım. Bunun için bir yol haritası hazırlayalım. Hareketre geçelim.

     

   
 4. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Sayın Yılmaz merak ettiğim ve bilgim olmadığı için soracağım. Makine Mühendislerinin durumu nedir acaba? bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

   
 5. ekinkıran

  ekinkıran TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar oda kurulabilmesi için kanun hükmü gerekmektedir. Ne yazık ki böyle bir tanımlama mevzuatımızda henüz yok. Bu yüzden öncelikle dernek yapılanmasına gitmeliyiz. İyi yapılanmış bir dernekle güçlü bir irade ortaya koyarsak daha sonraki aşamada "iş güvenliği uzmanı meslek kanunu" nun çıkartılmasını ve buna istinaden oda kurulmasını sağlayabiliriz.

     

   
  Kaan SAKA bu yazıya teşekkür etti.
 6. emrahçakır

  emrahçakır TÜİSAG Üyesi

  nigarcinar bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica