İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemleri

Azra Aktürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sanırım vize tarihinin geçmesi bi sıkıntı yaratmıyor. Diğer türlü herkes belirtirdi vize tarihine dikkat edin diye!

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba benim de durumum aynı. Bilgisi olan var mı? Vizesi dolduktan sonra yenilense bi sıkıntı olur mu? Siz naptınız
Vize dolduğunda sertifikanız iptal edilmez, pasif duruma düşer sadece. İstediğiniz zaman vize yaptırıp aktif hale getirebilirsiniz.

unicorn_06

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar. ben 2013 senesinde sınava girdim ve başarılı oldum, fakat belge parasını yatırıp sertifikamı elime almadım. 5 senelik vize süresi benim içinde geçerli oluyor mı? alo 170 bu tarz soruların cevabını veremiyor.sizce belge bedelini yatırıp sertifikayı alıp üzerine de vize mi yaptırmalıyım yoksa hiç sertifikamı almamam mantıklı olur(lazım olana kadar)

Arkadaşlar bu konuda net bilgisi olan var mıdır?

Deniz İ.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar

Benim C sınıfı belgem var ama pasif halde. Şimdi benim iki sorum olacak;

1- Ben yüksek lisans yaptım ve B sınıfı sınavlarına girdim ancak ikisinde de başarılı olamadım. Bir daha girmek istesem C sınıfı belgem pasif diye bir sorun olur mu ?

2- C sınıfını aktif etmek için bir eğitim vb. birşey almama gerek var mı ? yoksa bastır parayı al belgeyi mi oluyor ?

yusı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar

Benim C sınıfı belgem var ama pasif halde. Şimdi benim iki sorum olacak;

1- Ben yüksek lisans yaptım ve B sınıfı sınavlarına girdim ancak ikisinde de başarılı olamadım. Bir daha girmek istesem C sınıfı belgem pasif diye bir sorun olur mu ?

2- C sınıfını aktif etmek için bir eğitim vb. birşey almama gerek var mı ? yoksa bastır parayı al belgeyi mi oluyor ?
Merhaba benimde belgem suan pasif durumda b sinifi sinavivina girecegim. Sizinle ayni durumdayim. Sorunuza cevap bulabildiniz mi ? B sinif sinavina girebilmek icin vize yaptirmak zorundamiyiz ?

Mustafa_oezcan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar merhabalar,

5 yılın sonunda yapılacak olan vize işlemleri için herhangi eğitim almak gerekli mi (sınav olmadan sadece eğitim almak-diye hatırlıyorum ama kimse bahsetmemiş) ,sadece dilekçe verip daha sonra da ücreti yatırmak yeterli mi?
Hayır, E devlet sisteminde sertifikalar kısmına giriyorsunuz vize yenile... yeni seçiyorsunuz. birkaç gün sonra sistemde tekrar bakıyorsunuz Banka bilgisi aldıktan soonra o bankaya harcı yatırıyorsunuz otomatikmen uzıyor

berna akman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba;

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgem var vize süresini 49 gün geçirmişim. İSG-KATİP ten vize başvurusunu yaptım. belgem aktif ama geçersiz gözüküyor vizesini yaptırmadığım için mi? vizesini yaptırınca geçerli olacak mı?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar merhaba;

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgem var vize süresini 49 gün geçirmişim. İSG-KATİP ten vize başvurusunu yaptım. belgem aktif ama geçersiz gözüküyor vizesini yaptırmadığım için mi? vizesini yaptırınca geçerli olacak mı?
Bankaya ödemeyi yaptığınızda geçerli olacaktır.

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba,
a belgem için vize sürem 53 geçmiş. biraz önce sistemden başvuru yaptım.
peki ödemeyi nereye ve ne zaman yapmam gerekiyor, bilgi verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhaba,
a belgem için vize sürem 53 geçmiş. biraz önce sistemden başvuru yaptım.
peki ödemeyi nereye ve ne zaman yapmam gerekiyor, bilgi verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.
Ziraat Bankası kurumsal tahsilat hesabına içerinden, atm'den veya internet bankacılığı aracılığı ile ödeme yapmanız gerekiyor. 1-2 gün içinde sistemde "ödeme yapabilirsiniz" benzeri bir ibare çıkacaktır.

• Like
Tepkiler: que

LEVENT ÇİÇEN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
vize için parayı yatırdıktan ne kadar süre sonra vize uzuyor ben 2 gün oldu yatıralı ve henüz uzamadı

gülhan_

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Vize işlemi tamamlandıktan snra sözleşmemizin olduğu firma ile sözleşme yenileme yapmak gerekirmi yoksa sözleşme devam edermi

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Vize işlemi tamamlandıktan snra sözleşmemizin olduğu firma ile sözleşme yenileme yapmak gerekirmi yoksa sözleşme devam edermi
Eğer sertifikanız pasif duruma düşmeden yaptıysanız gerek yok yenilemenize.

ecem demirel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba benim vize tarihim de -141 yaziyor ve belge gecersiz diyor vize yenilenmesi icin talepte bulundum sertifikam gecersiz sayilirmi vize tarihi bittikten uc aya kadar vize basvurusundami bulunulmak zorundaydi

kenan.1234

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhabalar. 2018 haziranda vize sürem dolmuştu. 18 aralıktaki yükseltme sınavına bu şekilde girdim ve bir sorun yaşamadım. hatta boş yere para vermeyeyim diye direkt b sınıfı sertifika alacaktım ancak işyerinde atama yapmam gerektiği için vizeyi yeniledim. 2 günde halloldu. E-devletten vize yenileme seçeneğine girin sonra ziraate parayı yatırın kolayca hallolur.
Fakat şunu bilmenizi isterim, vize ücreti yatırılmayan sertifika pasif hale düştüğü için atamanızı yaptıramazsınız.
Umarım faydalı olmuştur.

Ms.ozcelk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhabalar. 2018 haziranda vize sürem dolmuştu. 18 aralıktaki yükseltme sınavına bu şekilde girdim ve bir sorun yaşamadım. hatta boş yere para vermeyeyim diye direkt b sınıfı sertifika alacaktım ancak işyerinde atama yapmam gerektiği için vizeyi yeniledim. 2 günde halloldu. E-devletten vize yenileme seçeneğine girin sonra ziraate parayı yatırın kolayca hallolur.
Fakat şunu bilmenizi isterim, vize ücreti yatırılmayan sertifika pasif hale düştüğü için atamanızı yaptıramazsınız.
Umarım faydalı olmuştur.
Merhaba, başvuruyu İsg-katipten yaptım ancak direkt gidip parayı yatırabiliyor muyum? Yoksa bir geri bildirim gerekiyor mu bunun için tarafıma ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.