Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Sorgulama

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Orkun ULU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. taylantalu

  taylantalu TÜİSAG Üyesi  Mert Bey ben şuan 26 sı ve sonrasında gönderipde belgesini teslim alan duymadım.20 ve sonrasında gönderipte alamayan çok insan var.sanırım çok şanslısınız yanlış anlamayın ama asıl sizin ki enteresan, benim anlatmaya çalıştığım bir şekilde baştan savmak için 26 sına kadar olanları gönderdik diyorlar.Emin olun böyle birşey yapsalara dahi kimse dava filan açmaz, böyle şeyler lafta kalıyor hep.


   
 2. taylantalu

  taylantalu TÜİSAG Üyesi

  ayrıca bakanlığın sitesinden böyle bir beyanda bulunuyorlar denmiyor, bu ilgili kurumu arayanlara yetkili kişiler tarafından söylenen şeyler illaki tümüyle doğrudur demiyoruz.Mert Bey biz sebebini bulamıyoruz , araştırmalarınız varsa paylaşın derim ben

   
 3. öznurömer

  öznurömer TÜİSAG Üyesi

  benim belgem postaya verilmiş.. :))

     

   
 4. Mert Fatih Kesgin

  Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

  Ortada bir problem olduğunu kabul ediyorum. Ama yalan yönlendirme olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki; son 2 haftadır bakanlığın telefonlarına kimse cevap vermiyor. Bizim sözleşmelerle ilgilenen kısımlara bile zor ulaşıyoruz. Onlar da hiç bir bilgi vermiyor bu konular hakkında. Kimden bilgi alındıysa ve kim aldıysa yazsın buraya lütfen. Bana pek mantıklı gelmiyor... Neyse hayırlısı olsun. En kısa zamanda çözülür inşallah...

   
  taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
 5. taylantalu

  taylantalu TÜİSAG Üyesi

  evet yalan yönlendirmeler var , en kısa zamanda çözülmesi gerekli hepimiz belgeleri bekliyoruz ki çalışmaya başlıyalım

     

   
 6. replican

  replican TÜİSAG Üyesi

  bugün başka bir şehirden bir şirketle görüşmem oldu bana sertifikanın fotokopisini faksla bakalım dediler bende faksladım eğer orayla anlaşmazsam onlar benim yerime fotokopiyle birşey yapabilirlermi?


   
 7. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  benim anlamadığım ve hala çözemediğim olay; kişisel başvuru yaptık ama eğitim kurumuna niye gönderiyorlar belgeleri.??..oraya gönderecekti iseler madem, eğitim kurumları başvursalardı belge için..
   
  esat1903 ve Abdulkadir SARIALTIN bu yazıya teşekkür etti.
 8. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  yapamazlar replican...çünkü sözleşmede karşılıklı imza atacaksınız sonuçta...   
  replican bu yazıya teşekkür etti.
 9. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  Bende böle tahmin ediyorum o yazı öle yazıyor nekadar da bir güncelliyorlar ki sanki.

     

   
 10. c.ahu

  c.ahu TÜİSAG Üyesi

  ben bugün 0 312 296 38 02 nolu telefondan evrak kayıta ulaşabildim. en azından 28.inde teslim ediliğinden ücret ödemeyeceğimi belirttiler.
  bu numaradan bilgi almaya çalışabilirsiniz.
  ancak bir konuda sizlerden fikir almak istiyorum. evraklarımı gönderirken eğitim kurumdan teslim aldığım şekli ile gönderdim. diplomam sadece eğitim kurumu onaylı gitti yani ve şuanda belge işlem görmek için bekleme aşamasında hala. bu şekilde noter onaylı veya aslı olmadan işlemi onaylanan birileri var mı acaba.? yoksa ben boşuna mı bekliyorum. bir an önce onaylı diploma göndermeli miyim?

  herkese iyi günler..   
 11. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  Eğitim kurumundan onaylı diplomaları kabul ediyorlar...merak etmeyin...   
 12. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  Ahu hanım bizleirnde öle diplomalaoırmız eğitim aldığımız kurum aslı gibidir kaşeliyip imzaladı b u arada yazdığını telefon numarasından ulaşılamıyor bir yere yanlış olmasın ?

   
 13. c.ahu

  c.ahu TÜİSAG Üyesi

  özür dilerim herkesten.. iyi ki söylediniz telefon numarasını yanlış yazmışım evet; 296 68 02 olacak.. ..
  buarada teşekkür tabi.. beklemeye devam edeceğiz o zaman ....
   
 14. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  sınavdan fazla stres yaptı bu belgeler ....:düşünceli:..

   
  taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
 15. yucel guzel

  yucel guzel TÜİSAG Üyesi

  Değerli arkadaşlar,
  Dün sorgulamada çıkan eksik evrak nedeniyle bugün Ankara'ya ÇSGB ye geldim ve bilmenizi istediğim bazı hususlar olduğu kanatindeyim.
  1.Arkadaşlarbakannlıkta ve İSGGM de şu an tadilat var ve her yer şantiye durumunda.Resimleri ekledim. Ne duvar kalmış, ne masa ne sandalye.Sohbetlerimde görevlilerin çoğunun izinde olduğunu ve çok az elemanla işleri yürütmeye çalıştıklarınıda öğrendim.
  2.Telefondaki konuşmalarının aksine tüm personel herkese karşı çok nazik,saygılı ve yardımsever.Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar tabi o şantiye ortamındaki imkanlar nispetinde.Özellikle kontrol ve basım işlerinden baş sorumlu Sebahattin bey çok ilgili, keza yardımcısı genç arkadaşımız Mustafa doğan.
  3.Şimdiye kadar 1500 belge bastıklarını ve hergün en fazla 200 belgenin işlemlerini kontrol edip basabildiklerini ve geri kalan yaklaşık 3000 belgenin basımını bu şartlarda (Tadilat+İzinler+Sıcaklık) aylar alabileceğini söylediler.
  4.Lisans diplomamdaki eğitim kurumu imzasını kabul etmedikleri için noter onaylı diplomamı direk evrak kayıta götürdüm ve görevli Nuri bey bana ayrı bir evrak kayıt numarası verdi. Asıl evraklarımın akıbetini sordum ve belge düzenlemekten sorumlu Sebahattin beyde olduğunu öğrendim ,yanına gittim tanıştık durumu anlattım ve bana ilave evraklar için yeni kayıt nosu gerekmediğini, aynı no üzerinden devam etmesi gerektiğini söyledi ve biraz önce verdiğim evraklarımı alıp gelmemi söyledi.İnanırmısınız 10 dk önce kendi ellerimle verdiğim evrakları bana vermediler,elden takip yok dediler. Tekrar aşağıya indim, sebahattin bey o evrakların gelmesinin haftalar alabileceğini,ayrıca yeni evrak no su verilmesi sebebiyle karışabileceğini bir sürü şey anlattı. Biraz havadan sudan bahsettikten sonra ,hemşeri olmamızın da sebebiyle rica ettim evrak kayıt başsorumlusu Nizami beyi aradı nonun düzeltilmesini ve evrakların bana verilmesini söyledi de akşam olduğunda evrakları ancak alabilmiş ve gerekli düzeltmeleri yaptırabilmiştim. Evraklarında eksik olan arkadaşların Allah yardımcısı olsun diyorum ve acil işleri yoksa Ankaraya gelip kendilerinin takip etmelerini öneriyorum.
  5.Genel olarak relaks bir hava hakim, çaylar içiliyor sohbetler ediliyor havanın ne kadar sıcak olduğundan bahsediliyor.Ben Mustafa beyin yanındayken inanırmısınız tel. neredeyse hiç susmadı ama sesini kıstıkları için takan yok. Bir ara Mustafa Beye tel.nu acı acı çaldıran kesin bizimkilerden biridir diye takıldım ama ellerini havaya kaldırıp çaresizce baktı. Ona üzülmedim desem yalan olur.   
  GKCN07, taylantalu, GreatWhite ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 16. omeruni

  omeruni TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, tüm evraklarının orjinali göndermeden belgesini alan oldu mu acaba? Örneğin Diplomanın orjinali demiş, burası devlet kurmu ya evraklar kaybolursa? Çünkü belgelendirme sürecei hemen hemen 2 ayı buluyor. Eğitim sertifikası kaybolsa bile eğitim kurumundan almak kolay ama diploma için uğraşmak gerekiyor.

  teşekkürler

   
 17. kazım akkaya

  kazım akkaya TÜİSAG Üyesi

  Ben aslı gibidir yaptırıp gönderdim. Pazartesiden bu güne imzaya sunuldu gözüküyor. Sanırım belgenin aslıyla alakalı değil.

   
 18. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  Tam komedi ya gerçekten. Sabır edip beklemek lazım.

   
 19. ycet

  ycet TÜİSAG Üyesi

  Resimleri eklenmemiş ?

   
 20. isgdemc2216

  isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

  elden takp olmuyorsa biz ne yapıcaz oraya gelip :) anlamadım ???

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica