Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Sorgulama

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Orkun ULU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi  zaten ben işe girmeyi falan dşünmüyorum arkadaşım. Başka bir arkadaşımız yazmış ona cevaben yazdım :) Ben şanslılardanım işim hazır sıkıntım yok :)


   
 2. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bu doğruysa süper haber :) Deneyen var mı acaba? Artık neye inanacağımızı şaşırdık!

   
 3. h&s

  h&s TÜİSAG Üyesi

  ben bekliyorum simdi onaylaninca yazacagim buraya

     

   
 4. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Ali bey hayırlı uğurlu olsun öncelikle. İnternetteki sertifika numaranızı mı kullandınız? Biraz farklı yorumlar ve bilgilendirmeler var sanıyorum. Aydınlatabilir misiniz acaba?

   
 5. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Hayatta aklıma gelmeyen birşeydi bu ! Hayret gerçekten!!! O zaman bunlar bize sertifikamızı bile geç verirler. Ben sinirlendim bir daha arayacağım bunları ben!

     

   
 6. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  AHAHA:) Doğruymuş arkadaşlar sertifika numaralarımız belli olmuş. Kurslar göremiyor ama e-devlet şifremizi bilmiyorlar çünkü. Onlar girmek istediklerinde böyle bir sonuç çıkmıyormuş ekranda .Neyse uzun etmiyim şikayetçi arkadaşlar var :) Hepimize hayırlı uğurlu olsun:) Kazasız ve bol kazançlı günler dilerim.

   
 7. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar havuza kendimi ekleyemiyorum kaydım gözükmüyormuş nasıl iştir bu ya? Havuza eklenmeden de sözleşme yapamıyoruz!!!
   
 8. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  en sonunda 170 te çareyi buldum evet sertifika numaralarımız vs ıd numaralarımız doğru ama kendimizi havuza ekleyemiyoruz :)))) Dolayısıyla sözleşme yapamıyoruz :))) Sistemde bir sıkıntı varmış pazartesinden sonra deneyin farklı tarayıcılarla deneyin diyorlar .Çok fazla sayıda bu konuyla ilgili şikayet varmış neyse bunu da atlatıcaz inşallah. Zaten neler neler atlatmadık ki arkadaşlar ? :)   
 9. zeynepunal

  zeynepunal TÜİSAG Üyesi

  ben sorguladım ama aradığınız kritere uygun sonuç bulunamadı diyor neden olabilir bilgisi olan var mı?

     

   
 10. Hasan Hüseyin Doğan

  Hasan Hüseyin Doğan TÜİSAG Üyesi

  Eğitim aldığım kurs ellerinde biriken evrakları pazar günü Ankara'ya göndereceğini söylemişti.Gönderdiklerini kabul edersek şu ana kadar işleme alınmış olması gerekmez miydi?Hergün sorguluyorum ancak sistemi kullanma yetkiniz yok diyor.Ben mi acele ediyorum bilemedim?   
 11. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  ÇSGB dan AÇIKLAMA;

  18 Mayıs 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavını kazanan ve belge başvurusunda bulanan adayların dikkatine!!!
  Bilindiği üzere belge başvuruları eğitim alınan eğitim kurumları aracılığı ile yapılmaktadır. Belge bedelini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatıran kursiyerler, İSG KATİP sistemine tanımlanarak sertifikaları aktif hale getirilmekte ve sözleşme yapabilmektedirler. Ayrıca kursiyerler sisteme TC vatandaşlık numarası ve e-devlet şifresiyle girerek belge numaraları da dahil tüm bilgilerini görebilmektedirler.
  Eğitim kurumları tarafından belge başvuruları yapılmış kursiyerlerin belgeleri baskıya gönderilmiştir. Belgeler baskıdan geldikten sonra başvuru yapan eğitim kurumlarına gönderilecektir.
  Ancak, belge bedelini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatıranların belge başvuruları eğitim kurumlarınca 31/07/2013 tarihi mesai bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Başvuruların yapılmaması durumunda söz konusu tarih itibariyle bu kursiyerlerin belgeleri İSG KATİP sistemi üzerinde pasif duruma çekilecek, bu kişiler sözleşme yapamayacaklar ve yapılmış sözleşmeler de geçersiz duruma getirilecektir.
  Not: Kursiyerlerin bu duyuru doğrultusunda işlemleri yaptırmalarını ve bu konu ile ilgili belge durumlarını sormak için Genel Müdürlüğümüzü aramamalarını rica ederiz.
  YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

  Saygılarımla;
  Enes SAKARYA   
  Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
 12. Murat Karlık

  Murat Karlık TÜİSAG Üyesi


  170 i aradım bugün belgeniz elinize geçmeden sözleşme yapamazsınız dedi, cok tehlikelide çalışmak için 750 gün belgesini göndermenize gerk yok dedi . bildiklerimin tam tersini söyledi bu duyuru iyi oldu :) bence de 170 i aramayın :)

   
 13. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  bende aradım banada sözleşme yapabilir çalışmaya başlayabilirsiniz dediler. görüşmenin kaydı mevcut çalışmaya başlayın bi sıkıntı olursa bana ulaşın kayıtla beraber mahkemeye başvururuz :)
   
 14. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Zeynep hanım isg katipten e-devlet şifrenizle girdiğinizde sertifika no ve sertifika ID niz çıkıyorsa aktif olarak gözüküyorsanız (benim gibi ) kendinizi yaşadığınız İli seçerek havuza atmanız gerekiyor. Havuza atmazsanız eğer sistemde gözükmüyorsunuz. Havuz dediğimde (eğer biliyorsanız kusuruma bakmayın) İnternet üzerinden işvereninizle sözleşmenizi yaparken onun sizin isminize ve bilgilerinizin olduğu yere tıklayıp seçmesini sağlayan sınıflarına göre (A,B,C) sınıfı tüm uzmanların bulunduğu bir listedir. O listeye kendimizi eklemeden sistemde maalesef gözükmüyor ve sözleşme yapamıyoruz. Ben kendimi havuza atamadım maalesef çünkü bakanlık sisteminde bir sıkıntı varmış pazartesi deneyin dediler. Hatta denerken farklı tarayıcıları deneyerek tekrar tekrar giriş yapmaya çalışın dediler :)
  Sevgiler

   
  zeynepunal bu yazıya teşekkür etti.
 15. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Ben aradım aynı şeyleri sordum çok naziktiler sabırla beni dinleyip yardımcı oldular :)))))   
 16. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Bana da sözleşme yapabilirsiniz tüm bilgileriniz zaten mevcut dediler ama sertifikanızı almanız da yarar var dediler. Sanırım sertifika ücretimizi ödemiş isek hiçbir sıkıntı kalmaz.

   
 17. ...BRK...

  ...BRK... TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar isgkatip programında belge onaylandı ve sertifika numarası da onaylı görünüyor ancak yukarıda Orkun Bey'in paylaştığı linke bakınca kayıt bulunamadı diyor. Ben birşey anlamadım bu işten ama yardımcı olursanız sevinirim.

  Saygılarımla

   
 18. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba Didem Hanım,
  Bir konuda karışıklık var sanırım. http://www.isgkatip.com/ adresinde isg profesyonelleri için havuz oluşturulmuş ancak bu havuza isteyen profesyoneller kendilerini kayıt ediyor. Yani uzman veya hekim iseniz ve sözleşme yapmak istiyorsanız bu havuza kayıt olmak zorunda değilsiniz. Benim bizzat 1 yıldır çalışan ve bu havuza üye olmamış arkadaşım var. Bu arada http://www.isgkatip.com/ adresi bu sıralar yenilenmekte ara not olarak vereyim.
  http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresindeki isg katip ise bizim asıl resmi veya sözleşme yaparken verinin sağlandığı adres. Buraya da e-devlet şifresi ile biz girip şayet bir işveren bizi atamışsa (ki bunun için o işveren ile görüşülüp en azından TC kimlik numaranızı biliyor olması lazım) onaylama işlemini gerçekleştiriyoruz.
  Çok tehlikeli sınıfa bakmak için ise henüz çsgb alt yapıyı hazırlayamadı diye biliyorum. Ama çok bilgim de yok.
  Saygılarımla

   
  genc_sevda, Mustafa ULUSOY, zeynepunal ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 19. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  Aydınlatıcı bilginiz için sağolun. Ben de içim pır pır bekliyordum. 170 evet havuza ekleyeceksiniz diyince ya ben yanlış anladım ya da onlar beni tam anlayamadıkları için yanlış bilgi verdiler.

   
 20. ...BRK...

  ...BRK... TÜİSAG Üyesi

  değerli arkadaşlar kendimizi havuza nasıl atacağız bi yardımcı olur musunuz?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica